Техніка

Глибокорозпушувач TERRALAND ідеально працює на різних ґрунтах, – досвід

Глибокорозпушувач TERRALAND TN 3000 D7R Profi від BEDNAR у СТОВ ім. Б. Хмельницького (Вінницька обл.)придбали торік. До цього застосовували звичайну оранку, тож найпершим завданням нового глибокорозпушувача було зірвати плужну підошву.

Про це AgroTimes розповів Олександр Мазур (СТОВ ім. Б. Хмельницького).

«TERRALAND одразу себе дуже добре зарекомендував. До нас навіть приїжджали керівники інших господарств, які зазначили, що цей глибокорозпушувач набагато краще робить свою роботу, ніж конкуренти, завдяки додатковому дисковому котку, що якісно подрібнює грудочки й трамбує ґрунт», – зазначив аграрій.

Агрегатують його в господарстві з трактором John Deere на 370 к. с., а оптимальна робоча швидкість – 8 км/год. Працюють ним тільки під ріпак на глибину 45–50 см без попереднього дискування.

«У нас є і глинисті ґрунти, і частково чорноземи — він ідеально працює на різних ґрунтах», – зауважив Олексанр Мазур.

Витрати пального – на рівні звичайного плуга. За 12­-годинну зміну обробляють глибокорозпушувачем близько 25 га, адже в агрегата, яким користуються в СТОВ ім. Б. Хмельницького невеликий захват, утім, за словами аграрія, цього цілком достатньо.

За період експлуатації обробили близько 1 тис. гектарів і міняли лише робочі органи – долота і крила (долота тільки перевернули зверху вниз). В обслуговуванні агрегат дуже простий, тож із цією роботою легко справляються механізатори.

«За сезон експлуатації TERRALAND продуктивність роботи в господарстві зросла. Більше того, я помітив таку тенденцію, що багато господарств, зокрема агрохолдинги, масово переходять із плугів на глибокорозпушувачі», – додав Олександр Мазур.

Нагааємо, глибокорозпушувач TERRALAND пришвидшує польові роботи.