Техніка
Головне:
Техніка

Агровиробники високо оцінюють якість ґрунтообробітку з глибокорозпушувачами TERRALAND від BEDNAR

Секрети успіху з BEDNAR

Секрети успіху з BEDNAR

Агровиробники з різних регіонів України високо оцінюють якість ґрунтообробітку з глибокорозпушувачами TERRALAND від BEDNAR

«З глибокорозпушувачем TERRALAND пришвидшили польові роботи»

Александер Цайн

Александер ЦАЙН, ТОВ «УІФК­Агро» (Київська обл.)

— Глибокорозпушувачем TERRALAND TN 4000 D7R від BEDNAR користуємося вже третій рік. У 2019­му обробили ним 50 га, у 2020­му — 1,5 тис. гектарів. Основна ціль, яку ставили перед собою, купуючи цей агрегат, полягала в послабленні плужної підошви.

Глибину обробітку встановлюємо на рівні 45 см після пшениці й кукурудзи, робимо також попереднє дискування, щоб на поверхні не лишалося пожнивних решток.

Наш TERRALAND агрегатуємо з трактором Fendt 1038,
а його оптимальна робоча швидкість — 9 км/год. Агрегат досить ощадливо споживає пальне — ми витрачаємо 17,7 л/га. Важливо, що за період експлуатації його не довелося ремонтувати.

Перш ніж почали глибоко розпушувати ґрунт, здійснювали оранку, а з глибокорозпушувачем помітно пришвидшилася робота. Крім того, нам вдалося істотно покращити структуру ґрунту. Загалом агрегатом дуже задоволені.

«Глибокорозпушувач TERRALAND ідеально працює на різних ґрунтах»

Олександр Мазур

Олександр МАЗУР, СТОВ ім. Б. Хмельницького (Вінницька обл.)

— Глибокорозпушувач TERRALAND TN 3000 D7R Profi від BEDNAR ми придбали торік. До цього застосовували звичайну оранку, тож найпершим завданням нового глибокорозпушувача було зірвати плужну підошву. TERRALAND одразу себе дуже добре зарекомендував. До нас навіть приїжджали керівники інших господарств, які зазначили, що цей глибокорозпушувач набагато краще робить свою роботу, ніж конкуренти, завдяки додатковому дисковому котку, що якісно подрібнює грудочки й трамбує ґрунт.

Агрегатуємо його з трактором John Deere на 370 к. с., а оптимальна робоча швидкість — 8 км/год. Працюємо ним тільки під ріпак на глибину 45–50 см без попереднього дискування. У нас є і глинисті ґрунти, і частково чорноземи — він ідеально працює на різних ґрунтах.

Витрати пального — на рівні звичайного плуга. За 12­годинну зміну обробляємо глибокорозпушувачем близько 25 га, адже в нашого агрегата невеликий захват, утім, цього нам цілком достатньо. За період експлуатації обробили близько 1 тис. гектарів і міняли лише робочі органи — долота і крила (долота тільки перевернули зверху вниз). В обслуговуванні агрегат дуже простий, тож із цією роботою легко справляються наші механізатори.

За сезон експлуатації TERRALAND продуктивність роботи в господарстві зросла. Більше того, я помітив таку тенденцію, що багато господарств, зокрема агрохолдинги, масово переходять із плугів на глибокорозпушувачі.

«З TERRALAND відпрацювали сезон без жодної ­зупинки на ремонт»

Сергій Ткачук

Сергій ТКАЧУК, ПП «Лілія» (Одеська обл.)

— За рік користування глибокорозпушувачем TERRALAND TN 3000 M7R пересвідчилися в його перевагах, тож це точно наша вдала інвестиція. Обираючи для себе агрегат, запрошували на демопоказ багато виробників техніки такого цінового діапазону. Утім, деякі з пропонованих моделей ламалися просто під час тестування. Найкраще себе проявив глибокорозпушувач від BEDNAR. Агрегат якісно обробляє ґрунт та й загалом працює дуже добротно: зриває плужну підошву і лишає після себе хорошу структуру ґрунту. Крім того, це щонайменше у півтора раза швидший обробіток, як порівняти з плугом, за меншого навантаження на трактор. А навесні можемо на тиждень раніше почати сівбу.

В останні два роки в нас було замало опадів, тож нам потрібно було зірвати плужну підошву і накопичити за зиму максимум вологи. Цього вдається досягнути за глибокого рихлення, бо волога проникає глибоко в ґрунт.

Єдиний мінус глибокорозпушувачів — це те, що бур’яни частково лишаються у верхньому шарі ґрунту і проростають паралельно з культурою, тому потрібно застосовувати ґрунтовий гербіцид.

Агрегатуємо TERRALAND із трактором John Deere 7930 потужністю 230 к. с. Працюємо ним під просапні культури — після кукурудзи, пшениці й соняшнику, під кукурудзу та соняшник. Максимальна глибина обробітку — 45 см, утім, вона доцільна тільки якщо дозволяють погодні умови. У посуху на таку глибину, звісно, не попрацюєш. За дефіциту вологи агрегат легко працює на глибині 30 см на швидкості 10–12 км/год. Тож за 10­годинну зміну робимо 25–30 га.

Попереднє легке лущення здійснюємо тільки після соняшнику. Навіть по кукурудзі працюємо відразу після комбайна. І, до речі, сезон відпрацювали без жодної зупинки на ремонт.

«TERRALAND якісно розпушує ґрунт і розриває плужну підошву»

Микола Карнаух

Микола КАРНАУХ, Розівська дослідна станція (Запорізька обл.)

— Ми користуємося двома глибокорозпушувачами TERRALAND TN 4000 D7R. Обрали саме ці агрегати, бо потрібно було оновлювати техніку, переходити до якіснішої. Перший, із посиленою рамою, придбали близько восьми років тому, другий — чотири роки потому. Наробіток першого глибокорозпушувача вже сягає близько 25–30 тис. гектарів, і досі з ним не було жодних проблем. За весь час експлуатації лише двічі міняли робочі органи.

Працюємо цими агрегатами практично з усіма культурами — здебільшого, це зернові й часом соняшник. Стартували з глибини 27–28 см, а нині працюємо на 30–32 см. Цього достатньо, щоб якісно розпушити ґрунт і зірвати плужну підошву. Бо якщо у нас на Півдні починати відразу з глибини 40 см, це призведе до пошкодження зрізних болтів.

Свої глибокорозпушувачі ми агрегатували з тракторами CASE МX 315 та CASE МX 310, а потім один лишився на CASE МX 315, а другий переставили на Fendt 936 (360 к. с.). Робоча швидкість — скільки потягне трактор. З CASE — це 8–10 км/год (з витратами пального 18–23 л), з Fendt — 10–13 км/год (12–17 л пального за глибини обробітку 32–34 см). Один такий агрегат за зміну робить від 25 до 50 га, залежно від конфігурації поля й довжини гонів.

«Від роботи з глибокорозпушувачами TERRASTRIP ми відразу відчули позитивний економічний ефект»

Сергій Фішер

Сергій Фішер, ООО АСТ (Житомирська обл.)

— За п’ять років експлуатації п’яти глибокорозпушувачів TERRASTRIP ZN 9R/51 кожен із них обробив понад 5 тис. гектарів. Ці агрегати однаково добре справляються і на піщаних ґрунтах, і на чорноземах, і на суглинках. Працюємо ними на глибині 30–35 см з одночасним внесенням калію під соняшник і кукурудзу на глибину 17 см (від 60 до 100 кг калію на гектар) за допомогою причіпних бункерів для добрив FertiCart FC3500. Коли потрібно, норму внесення добрива можна змінити завдяки спеціальним котушкам у висівному апараті. Цей агрегат автоматично зчитує кількість пройдених гектарів і норму витрат.

Особливістю цих агрегатів є те, що стійки розташовано з інтервалом у 51 см — це ідентично до міжряддя посіву просапних культур у нашому господарстві. Таким чином, під час обробітку ґрунту ми одночасно вносимо добрива в майбутні рядки посіву.

Працюють глибокорозпушувачі в нас із тракторами CATERPILLAR МТ 850 на оптимальній робочій швидкості 10 км/год. Витрати пального — від 17 до 20 л/га, залежно від типу ґрунту і погодних умов. Якщо ґрунт вологий, пального споживається більше. За зміну один такий агрегат обробляє 60–70 га, залежно від поля. Щодо робочих органів — їхня зношуваність залежить від типу ґрунту (на піщаних зношуються швидше). Наприклад, бокових крил, які підпушують верхню частину ґрунту, вистачає на 200 га. Долота в нас із карбідовим напиленням, а вони набагато витриваліші, ніж звичайні. Якщо не попадає камінь, їх вистачає на сезон,  а це понад 1000 га,  тоді як звичайні в наших умовах треба міняти кожні два дні (вистачає на 120 га).

Після придбання глибокорозпушувачів TERRASTRIP ми однозначно відчули позитивний економічний ефект, адже одночасно з обробітком ґрунту вносимо добрива, тож заощаджуємо на пальному. Крім того, культури набагато краще розвиваються, адже завдяки коткам агрегат добре розбиває грудку і рівняє поле, а ще зриває плужну підошву.

«TERRALAND добре працює і на перезволоженому, і на підмерзлому ґрунті»

Сергій Процюк

Сергій ПРОЦЮК, ТзОВ «Барком» (Львівська обл.)

— Два триметрові семилапові TERRALAND ми придбали торік. У виборі цих агрегатів важливими критеріями були ціна, якість конструкції та виконувані операції. Працюємо глибокорозпушувачами по пшениці, кукурудзі, сої та соняшнику. Попередньо дискуємо тільки по соняшнику.

Глибину обробітку встановлюємо на рівні 30–35 см, адже це лише перший рік експлуатації, а надалі плануємо її дещо збільшити. Агрегатуємо глибокорозпушувачі з трактором John Deere 8530. Робоча швидкість — 10–12 км/год, до того ж це може бути і підмерзлий ґрунт, і перезволожений. Ми навіть пробували запускати на своїх полях інший, набагато дорожчий агрегат, і він не зміг працювати в таких умовах.

За зміну вдається обробити близько 30–35 га, а загалом ми вже зробили майже 3 тис. гектарів кожним. Робочі органи міняємо згідно з рекомендаціями виробника.

До глибокорозпушувача працювали або стерньовими важкими культиваторами на значно менші глибини, або орали, або застосовували дискові борони. Перейшли до глибокорозпушувачів, тому що в останні роки у нас перезволожені ґрунти весною та восени. Відповідно, нам потрібно було зробити глибоке розпушення, щоб підвищити вологопоглинання ґрунту й зірвати плужну підошву.

Ефективність TERRALAND очевидна: торік, коли сіяли пшеницю по соняшнику, на частині площ працювали стерньовим культиватором на глибині 18 см, на іншій частині — глибокорозпушувачем. У результаті сходи отримали з різницею в 10 днів. До того ж після TERRALAND навесні коренева система була на 10% краще розвинута, ніж після стерньового культиватора.

Цього року також плануємо протестувати бункер для одночасного внесення добрив, і якщо все пройде вдало, на наступний рік придбаємо.

«Глибокорозпушувач TERRALAND має ­найоптимальніше співвідношення ціни та якості на ринку»

В’ячеслав Зайченко

В’ячеслав ЗАЙЧЕНКО, ПП «Агро Відродження» (Черкаська обл.)

— Глибокорозпушувачем TERRALAND TN 3000 M5R працюємо з 2018 року і дуже ним задоволені. Це найоптимальніше співвідношення ціни та якості на ринку. Раніше ми застосовували дискування й оранку. Згодом, коли в нашому регіоні змінилися умови вологозабезпечення, під кукурудзу і соняшник вирішили придбати глибокорозпушувач для збереження вологи в ґрунті, бо ці культури потребують її однаково впродовж усієї вегетації.

Працюємо глибокорозпушувачем на глибину 40 см без попереднього дискування. Агрегатуємо з трактором John Deere 8345, з яким працює на швидкості 10–12 км/год. Витрати пального становлять від 18 до 23 л/га. За 12­годинну зміну агрегат проходить до 30 га. На важких ґрунтах іде важче, на легких, відповідно, легше, але й робочі органи зношуються швидше. На сьогодні міняли тільки лапи й стійку.

«Продуктивність усіх ділянок поля вдалося оптимізувати з глибокорозпушувачем TERRALAND»

Олег Білан

Олег БІЛАН, ПП «Аграрна компанія 2004» (Хмельницька обл.)

— Глибокорозпушувачем TERRALAND TN 4000 D7R користуємося уже третій сезон. Придбали його, коли виникла потреба глибокого розпушення ґрунту, адже аналіз показав, що місцями він у нас переущільнений. Також на полях були «блюдця», що потрібно було вирівняти (вирощуємо буряк, тож на полі іноді лишаються колії від техніки).

Розглядали варіанти глибокорозпушувачів від різних виробників, і тільки BEDNAR запропонував нам агрегат із системою одночасного внесення міндобрив. Крім того, нас цілком влаштувало співвідношення ціни та якості. Ми навіть відвідали їхній завод у Чехії й спостерігали, як виготовляють ці агрегати.

TERRALAND працює в нас переважно по кукурудзі та соняшнику, тож, аби не лишалося решток, попередньо дискуємо. Оптимальна глибина обробітку — до 50 см.

Агрегатуємо його з трактором John Deere 380 к. с., а швидкість роботи залежить від ситуації. Як порівняти з оранкою, маємо менші витрати пального — приблизно 17–18 л/га. За зміну робимо 60–70 га з одночасним унесенням міндобрив (вносимо 100 кг/га NPK). Без цієї опції, думаю, робили б на 8–10 га за зміну більше.

Основною ціллю, для якої ми купували цей агрегат, було позбутися проблем на певних ділянках і вирівняти продуктивність полів. З цим завданням TERRALAND прекрасно справляється.

«З глибокорозпушувачем TERRALAND оптимізували витрати пального»

Сергій Гринчук, СФГ «Рой» (Дніпропетровська обл.)

— Глибокорозпушувач TERRALAND побачили на виставці й одразу придбали. До цього бачили його в роботі в колег — результат дуже сподобався. Крім того, техніка ця якісна, ще й за помірну ціну.

Працюємо глибокорозпушувачем на 30–35 см — після всіх культур, які вирощуємо.

Раніше в нас була оранка, а на глибоке розпушення перейшли для оптимізації робочих процесів: TERRALAND і працює швидше, і пальне економить (глибокорозпушувач — 16 л/га, плуг — більше як 20 л/га), тому від оранки відмовилися.

TERRALAND агрегатуємо з трактором CLAAS Axos 330. Швидкість роботи залежить передусім від того, наскільки ущільнений ґрунт. Загалом за зміну робимо до 20 га, максимум — 25 га.

Також робимо попереднє дискування, тому що на полі лишаються пожнивні рештки. Долота міняємо раз на два сезони, залежно від ущільненості ґрунту. У нас важкі південні чорноземи, та ми не працюємо на велику глибину, тому TERRALAND добре виконує свої функції на твердих ґрунтах.

«Одночасне внесення добрив з обробітком ­ґрунту стало можливим із глибокорозпушувачем TERRALAND»

Олександр Ришкін

Олександр Ришкін,  ТОВ Агрофірма «Басово» ( Харківська обл.)

— Коли в нас виникла потреба придбати глибокорозпушувач, ми розглядали багато варіантів від різних виробників. TERRALAND від BEDNAR привабив тим, що він — чи не єдиний на ринку укомплектований причіпним бункером FertiCart (об’ємом 3500 л) для одночасного внесення сухих міндобрив на задану глибину. Працюємо цим агрегатом після всіх культур, а найбільше — по соняшнику й кукурудзі.

Попереднього дискування не робимо, а рештки, що частково лишаються на поверхні, перед сівбою обробляємо звичайним культиватором.

Глибокорозпушувачем працюємо на глибині до 40 см. Місцями агрегат іде важко, адже наші поля давно не бачили такої глибини обробітку, але з кожним роком, коли плужна підошва буде зірвана, працювати буде все легше.

Агрегатуємо свій TERRALAND із трактором New Holland Т8 410 (робоча швидкість 10–11 км/год). За зміну робимо приблизно 15 га. Усього за період експлуатації він у нас обробив близько 500 га. Міняли лише зрізні болти, а робочі органи досі працюють.

Щодо витрат пального, то вони практично не відрізняються від витрат під час оранки восьмикорпусним плугом. До речі, від плуга ми повністю не відмовилися, плануємо чергувати його з глибокорозпушувачем рік через рік, щоб покращити структуру ґрунту, зробити її мілкозернистою.

Завдяки баку для одночасного внесення добрив разом із глибокорозпушуванням під кукурудзу та соняшник вносимо 150–200 кг/га нітроамофоски на глибину до 25 см, а під озимину — на 20 см.

За рік користування цим агрегатом можу сказати, що озимина, під яку ми готували ними ґрунт, нині в хорошому стані, тож сподіваємось на добрий урожай.

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Журнали