Техніка

Глибокорозпушувач TERRALAND ефективний на перезволожених і підмерзлих ґрунтах

Глибокорозпушувач BEDNAR TERRALAND

У львівському господарстві «Барком» застосовують глибоке розпушування приблизно на 30% площ раз на три роки. Для якісного виконання цієї операції вже протягом 2 років використовують два семилапових глибокорозпушувачі TERRALAND від BEDNAR із шириною захвату 3 м.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів керівник департаменту агрономії Сергій Процюк ТзОВ «Барком» (Львівська обл.).

Зараз виконують перший цикл обробітку цими агрегатами на глибині 30-35 см, щоб зруйнувати ущільнення ґрунту. Під час другого циклу глибину планують збільшувати. Із цими агрегатами готують посівні площі під озимий ріпак, сою, кукурудзу й соняшник.

«Раніше працювали або стерньовими важкими культиваторами на значно менші глибини, або орали, або застосовували дискові борони. Перейшли до глибокорозпушувачів, тому що протягом останніх років у нас перезволожені ґрунти весною та восени. Відповідно, потрібно було зробити глибоке розпушення, щоб підвищити вологопоглинання ґрунту й зірвати плужну підошву. Тепер отримуємо дружні сходи», – зазначає Сергій Процюк.

Агрегатують TERRALAND із тракторами John Deere 8335 R та Claas Axion 950. За зміну вдається обробити 35-40 га. Робоча швидкість сягає 12 км/год, зокрема, на підмерзлому чи перезволоженому ґрунті. За два роки експлуатації жодних поломок не мали.

Раніше ми повідомляли, чому глибоке розпушування ґрунту краще за оранку.