Техніка

Українські аграрії з року в рік переконуються в ефективності агрегатів від BEDNAR

TERRALAND для якісного глибокого розпушування

TERRALAND для якісного глибокого розпушування

Українські аграрії з року в рік переконуються в ефективності глибокого розпушування з агрегатами TERRALAND від BEDNAR

В умовах війни значного підвищення цін на матеріально-­технічні ресурси та зниження вартості зерна українські аграрії як ніколи потребують якісної, ефективної, а головне — ощадливої техніки. Саме такими є глибокорозпушувачі TERRALAND, що працюють на глибину до 65 см. У посушливих регіонах вони сприяють збереженню вологи, у регіонах з рясними й нерівномірними опадами — покращують вологопоглинання ґрунту. Крім того, якісно зривають плужну підошву й економлять дороге нині пальне. А ще агрегати так вирівнюють поле, що можна заощадити на роботі культиватора. Усе це — не задекларовані виробником характеристики, а реальні відгуки аграріїв, які вже багато років віддають перевагу техніці BEDNAR.

«TERRALAND разом із бункером для внесення добрив збільшує врожайність на 20–30%»

Станіслав Матрос, головний інженер СФГ «Верест» (Полтавська обл.)

Глибокорозпушувач TERRALAND TN4000D7R від BEDNAR ми придбали 2021 року. Всього встигли ним обробити 270 га — готували площі під кукурудзу та соняшник. Раніше застосовували оранку, тож виникла потреба зірвати плужну підошву. Крім того, постало питання збереження вологи. З цими завданнями TERRALAND добре справляється. Обирали його також за співвідношенням ціни та якості — тут BEDNAR підійшов нам якнайкраще.

За зміну вдається зробити до 22 га з глибиною обробітку 45 см, тоді як плугом робили 24 га за зміну на глибині 27 см. Працюємо на чорноземах, іноді й у нічний час. Вночі продуктивність роботи дещо знижується, утім, якість є відмінною.

Разом із TERRALAND придбали й бункер Ferti­Box FB1500TN для локального внесення добрив під час глибокого розпушування. Завдяки цьому збільшили врожайність на 20–30%.

Агрегатуємо глибокорозпушувач із трактором John Deere 8R410, робоча швидкість — 8–9 км/год, а витрати пального — 20 л/га. Ще одна з переваг глибокорозпушувача — він дуже простий в експлуатації. Фахівці компанії «НФМ АГРО», де ми купували агрегат, допомогли його налаштувати, і досі ми не мали проблем із його використанням. Тож жодного разу не пошкодували, що придбали саме цей агрегат.

«Глибокорозпушувач TERRALAND ідеально ­працює навіть по мерзлому ґрунті»

Олексій Демчук, керівник аграрного напряму ТОВ «Жовківський ППР» (Львівська обл.)

Глибокорозпушувач TERRALAND TN3000D7R PROFI від BEDNAR із шириною захвату три метри придбали торік. Це був наш перший рік у рослинництві, до нас поля орендувало інше господарство, де застосовували оранку. Тож насамперед потрібно було зірвати плужну підошву. Крім того, після основного обробітку ґрунту здійснюємо підживлення шланговою системою полів рідкою органікою, тому вкрай важливо, щоб поле було максимально вирівняне. У нас на демопоказі були багато агрегатів, та саме TERRALAND ідеально справився з поставленими завданнями.

Завдяки цьому агрегату зберігаємо таку дорогоцінну вологу. Крім того, він підійшов нам за навантаженням на трактор. Агрегатуємо його з Fendt 936 Vario. Робоча швидкість — від 4 до 8 км/год, залежно від поля. За зміну робимо від 35 до 50 га, що також залежить від типу і стану ґрунту — на вологому і важкому продуктивність, звісно, нижча. Усього обробили глибокорозпушувачем 545 га.

Вирощуємо кукурудзу в монокультурі для потреб тваринництва. Глибину обробітку встановлювали після того, як визначили пенетрометром товщину плужної підошви. Відтак, задали глибину 35–45 см.

Один момент у глибокорозпушувачі TERRALAND мене приємно здивував. Торік ми зібрали кукурудзу дуже пізно й основний обробіток ґрунту робили, коли вже земля достатньо промерзла. Та, незважаючи на це, всі площі закрили цим агрегатом без жодних травм для нього. Жодної тріщини, жодної поломки не було навіть після роботи по мерзлому ґрунті.

Запускати агрегат нам допомагали фахівці Компанії «ЛАН», у якої ми, власне, його й придбали. Потім ще кілька разів приїжджали до нас для консультацій і допомоги з налаштуванням — сервіс у компанії якісний і оперативний, фахівці відповідальні.

Цього року ми заклали демонстраційне поле для вивчення різних типів обробітку ґрунту, як­ от дискування, глибоке розпушування, оранка. Хочемо з’ясувати, як основний обробіток ґрунту впливає на врожайність кукурудзи, на ступінь зараження фузаріозом (для потреб тваринництва нам важливо, щоб зерно було не токсичне).

Також порахуємо економіку питання, а потім визначимося, яку техніку нам ще потрібно придбати. Цього року вже посіяли 1,5 тис. гектарів кукурудзи, а наступного року, думаю, буде більше. Тому, звісно, одного триметрового глибокорозпушувача нам буде замало.

«TERRALAND якісно зриває плужну підошву і зберігає вологу»

Андрій Зайченко, директор ФГ «Магнат-­Агро» (Дніпропетровська обл.)

Глибокорозпушувач TERRALAND TN 3000 M7R від BEDNAR придбали торік. Працюємо в посушливому регіоні, де проблема з вологозабезпеченням загострюється щороку. Відтак, постала потреба у збереженні наявної в ґрунті вологи. Крім того, раніше застосовували оранку, тож потрібно було також зірвати плужну підошву. З цими завданнями TERRALAND справляється на відмінно.

Готуємо ним ґрунт під соняшник, працюємо на глибині 35 см. Важливо, що після цього агрегата поле рівне, як після культиватора, тож одразу можна сіяти. Також покращується структура ґрунту після глибокорозпушувача.

Агрегатуємо його з трактором Case IH Puma 210. Робоча швидкість – плюс-­мінус 9 км/год, залежно від поля. Працювали  ним як вдень, так і вночі. При цьому якість обробітку не змінилася, адже працюємо з використанням GPS. Загалом за весь час експлуатації обробили 300 га. Також знизилися витрати палива, як порівняти з оранкою, а це важливо в нинішніх умовах, коли ресурси істотно подорожчали.

Уводити в експлуатацію TERRALAND нам допомагали фахівці компанії «НФМ ­АГРО», а далі всі налаштування здійснювали самі — агрегат простий в експлуатації. Наразі після року експлуатації без жодних проблем можу сказати: це було правильне рішення — придбати глибокорозпушувач виробництва саме компанії BEDNAR.

«З глибокорозпушувачем TERRALAND покращили вологопоглинання ґрунту»

Сергій Процюк, ТзОВ «Барком» (Львівська обл.)

Два семилапових глибокорозпушувачі TERRALAND від BEDNAR завширшки 3 м ми експлуатуємо протягом двох років. Нині проходимо перший цикл обробітку цими агрегатами на глибині 30–35 см, щоб зірвати плужну підошву. Під час другого циклу глибину плануємо збільшити. Наразі глибоке розпушування застосовуємо приблизно на 30% площ і здійснюємо його раз на три роки. Цього року готували площі глибокорозпушувачами під озимий ріпак, сою, кукурудзу й соняшник.

Раніше агрегатували TERRALAND із трактором John Deere 8530, а тепер — із John Deere 8335 R та Claas Axion 950. Завдяки збільшенню потужності тракторів зросла й продуктивність — раніше за зміну робили 30–35 га, а нині — 35–40 га. Робоча швидкість — до 12 км/год, до того ж це може бути і підмерзлий ґрунт, і перезволожений. При цьому робочі органи міняємо згідно з рекомендаціями виробника. На щастя, за два роки ще не було поломок.

До глибокорозпушувача працювали або стерньовими важкими культиваторами на значно менші глибини, або орали, або застосовували дискові борони. Перейшли до глибокорозпушувачів, тому що в останні роки у нас перезволожені ґрунти весною та восени. Відповідно, нам потрібно було зробити глибоке розпушення, щоб підвищити вологопоглинання ґрунту й зірвати плужну підошву. Ефект очевидний — структура ґрунту покращується, відтак, отримуємо дружні сходи.

Обрали глибокорозпушувачі саме виробництва BEDNAR, тому що нас влаштувала їх ціна, якість конструкції та виконувані операції. Купували агрегати в компанії «ЛАН», а це дуже якісний сервіс.

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ