ФГ «Свєтлова» випробувало технології mini- та no-till
Господарство «Свєтлова» обробляє свої угіддя здебільшого за класичною технологією, оскільки мають важкі ґрунти, що погано піддаються мінімальному обробітку. Втім, на шляху до вдосконалення виробництва, все ж досліджують ефективність різних способів обробітку ґрунту.
Про це у своїй колонці AgroTimes розповідає власник і директор ФГ «Свєтлова» (Сумська обл.) Вадим Свєтлов.
«Ми пробували частково дискувати поля після кукурудзи. І там, де зорали, все класно – соя росла гарна, а там де обробили ґрунт поверхнево – була вся в плямах. Рештки, що були закопані у верхньому шарі, почали перегнивати й «красти» в рослини азот. Це відобразилося на врожайності: на оранці отримали 3 т/га сої, на дискуванні – 2 т/га. Тому наразі відійти від оранки не виходить», – зазначає Вадим Свєтлов.
Та попри те, різні підходи випробовують і далі, навіть у ці важкі часи. Наприклад, цього року посіяли 5 га кукурудзи за технологією no-till. Але, на жаль, мали 100-відсоткове пошкодження рослин, оскільки цьогоріч було значне поширення стеблового метелика та совки, навіть під оранкою шкідники пошкодили 60% посівів господарства.
«Зацікавив нас дуже strip-till. Зокрема, через те, що не потрібно перевертати цілий пласт, це особливо актуально, коли сієш кукурудзу по кукурудзі, просто зміщуєш рядок сторону і все. Але тут проблема з рештками, в яких живуть личинки шкідників, залишається. Бо на наступний рік вони вилазять і пошкоджують нову кукурудзу. А за класики ми їх закопуємо в землю, де шкідники здебільшого не виживають. Тому зважаючи на всі фактори, поки здебільшого оремо. Та й для того, щоб перейти на strip-till, потрібне обладнання. А ми наявні кошти витратили на нову техніку для захисту посівів», – додає Вадим Свєтлов.
Раніше ми повідомляли, ФГ «Свєтлова» на Сумщині впроваджує точне землеробство.