Техніка

Ресурсоощадні технології обирають за 8 факторами

При виборі ресурсоощадних технологій враховують склад ґрунту, рельєф, кількість опадів, технічне забезпеченння тощо.

Про це в своїй статті журналі The Ukrainian Farmer пише Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділом інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Серед актуальних для України технологічних інновацій також доцільно виокремити застосування ресурсоощадних технологій ґрунтообробітку (no-till, mini-till, strip-till, verti-till), що здатні підвищити ефективність виробництва, разом із тим ощадливо споживаючи потрібні для нього ресурси. 

«Втім, кожна із цих систем землеробства має свої переваги й недоліки. Тож, вибираючи якусь для практичного застосування, слід передусім ураховувати особливості поля – за механічним складом і рівнем гумусу; за природною щільністю ґрунту та його рівнем структурності; за рельєфом; за кількістю опадів та сумою температур за рік — із розбивкою по порах року і місяцях; по технічному забезпеченню; по рівню інтенсивності технологій вирощування; виходячи із сівозміни; урахувати біологічні особливості вирощуваних культур», – зазначає Олександр Захарчук.

Читайте також: Цифрові технології дають точність, стійкість та привабливість фермерству