Техніка

ФГ «МЮД» поєднує різні технології обробітку завдяки новій техніці

Фермерське господарство «МЮД» (Дніпропетровська обл.) використовує поєднання старих перевірених технологій ґрунтообробітку з інноваційними методами.

Про це AgroTimes розповів керівник підприємства Леонід Гудожник.

Так, за словами аграрія, для кожного господарства, для кожної території можуть бути різні поради щодо технологій обробітку ґрунту.

«Наприклад, ми відмовилися від оранки, у нас плугів немає. Ми також не застосовуємо нульову технологію, тому що бачимо певні недоліки й мінуси. В принципі технологія у нас проста. Працюємо з добривами. Працювали з аміачною водою, але відмовилися, тому що станом на сьогодні українські виробники аміачної води — це просто крадії. Уміст азоту має бути 20–21%, а ми зробили аналіз і виявилося всього 10%. Та й мінеральні добрива часто не мають тих показників, що задекларував виробник у відповідних документах. По пшениці робимо обробки сечовиною, карбамідом. Коли обробляємо пшеницю, то робимо три обробки. У кожній обробці застосовуємо гербіциди й фунгіциди. Це дає прекрасний результат», – каже Гудожник.

Фермер вважає, що увагу треба приділити саме фунгіцидам, адже добрива можуть дати не такий ефект через вологу землю.

«90 відсотків роботи в Степу — це саме технології. Плюс перейшли на широкозахватні агрегати: сіємо 16-рядними сівалками — не перейшли на 24 рядки. Застосовуємо й перевірені старі технології — міжрядний обробіток. Купили культиватори й обробляємо. Тож поєднуємо і старі перевірені методи, і новітні», – каже він.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, які сорти пшениці стабільно дають по 9-10 т/га.