Техніка
Головне:
Техніка

Ефективність обприскування підвищується зі зменшенням розміру крапель

Одним із ефективних і екологічних видів обприскування може бути використання аерозолів із вузьким спектром розмірів крапель.

Про це розповідає журнал The Ukrainian Farmer.

Для зменшення негативного впливу на довкілля та підвищення ефективності обприскування посівів запропоновано технологію розпилення, яка на відміну від гідравлічного способу базується на механічному розподіленні потоку робочої рідини.

«Дослідженнями вітчизняних вчених доведено, що ефективність препаратів підвищується зі зменшенням розміру крапель. Також було доведено, що за рівних доз препаратів обприскування з нормою внесення робочої рідини 5–10 л/га і щільністю вкриття поверхні краплинами 30 шт./см² і більше, за показниками біологічної й господарської ефективності не поступається звичайному обприскуванню з витратою 200 л/га», – додають у статті.

Разом з тим зауважують, що дрібні краплини діаметром до 50 мкм є некерованими, їх зносить вітер за межі поля, тому їх нанесення інерційним типом осадження є малопридатним для виробничого застосування.

Нагадаємо, інжекторний розпилювач має значні переваги над плоскоструменевим. Раніше повідомлялося, зношений розпилювач змінює пропускну здатність і розмір крапель.

Журнали