Датчики допомагають вдало коригувати діяльність господарства за різних умов
Датчики допомагають підвищувати ефективність роботи техніки та агрономічних операцій. Сьогодні є типи датчиків для різних ґрунтово-кліматичних умов, поставлених завдань і особливостей господарства.
Про це в ході конференції «Автоматизація та Роботизація» зазначив директор компанії «МЕТЕОТРЕК» Леонід Власов.
«Базова метеостанція, що працює з повітря, зазвичай збирає дані про температуру, вологість повітря, атмосферний тиск, кількість опадів, швидкість і напрямок вітру. Також станцію можна дообладнати датчиком сонячної радіації. Він зазвичай потрібен у зрошенні. Якщо метеостанція використовується в садах, можна ще встановити датчик вологості листка», – зазначає фахівець.
Для ґрунту ж є два типи датчиків, що визначають вологість. Перші вимірюють об’єм вологи в ґрунті. Вони є найбільш поширеними та легкими в користуванні, зокрема, для непідготованих спеціалістів.
«Цей датчик має низьку інерцію, він дуже швидко реагує на зміну вологості ґрунту, втім, однаково для всіх ґрунтів. Але ми розуміємо, що однакова кількість вологи по-різному доступна кореневій системи рослин у глинистих і піщаних ґрунтах. Відомо, що волога в останніх набагато швидше йде вниз. Для цього є другий тип датчиків, що вимірюють натяг вологи в ґрунті. Ці датчики зазвичай використовують у наукових дослідженнях», – розповідає Леонід Власов.
Також він зазначає про датчики для техніки, що показують три параметри – температура та вологість повітря та швидкість вітру. Втім, зауважує, що датчик повинен надсилати разом із трекером інформацію про погрішності, тому що коли техніка рухається, швидкість вітру може вимірюватись неправильно. Тому він радить на розворотах зупиняти машини на деякий час, щоб отримати достовірні дані.
Нагадаємо, датчики для рухомої техніки фіксують її параметри та метеоумови роботи.