Техніка
Головне:
Техніка

Метеодані допоможуть спрогнозувати дефіцит вологи на конкретному полі

Метеодані відіграють ключову роль у прогнозуванні погодних умов і плануванні діяльності, зокрема, на конкретному полі. Так, компанія Kernel, що pазом із партнерами створила мережу зі 127 метеорологічних станцій іМetos, активно користується метеоданими для підвищення ефективності агровиробництва.

Про це розповів заступник директора Агробізнесу з інноваційного і цифрового розвитку Kernel Євгеній Сапіженко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Ми застосовуємо сенсори вологості ґрунту, які приходять на заміну системним відборам зразків. Додатково використовуються дані з метеосупутників, а під час виконання технологічних операцій з обприскування погодну інформацію збирають мобільні метеостанції. У режимі реального часу можна бачити температуру, швидкість і напрямок вітру, вологість тощо», – зазначає фахівець.

Втім, він зауважує, що все ж часто доводиться виконувати ручні відбори проб ґрунту, щоб оцінити запаси продуктивної вологи, оскільки датчики не завжди можуть із цим впоратись.

«Ми оцінюємо динаміку погодних умов і порівнюємо їх з історичними даними, а також отримуємо дані зі супутників. Усе це потрібно для того, щоб, об’єднавши дані по ґрунтах разом із даними із сенсорів вологості, побудувати модель, що показуватиме вологість ґрунту в різних шарах у кожній точці поля. Так, для кожної культури тоді можна буде розрахувати, коли настане дефіцит вологи на конкретному полі», – відзначає Євгеній Сапіженко.

Нагадаємо, супутниковий моніторинг посівів підвищує ефективність господарювання. Раніше повідомялося, Kernel оновлює автопарк найсучаснішими моделями техніки.

Журнали