Техніка

Датчики для рухомої техніки фіксують її параметри та метеоумови роботи

Сьогодні пристрої, що збирають метеодані, можна встановлювати не лише на полі, а й на рухомій техніці. Зібрані дані допомагають вдало коригувати діяльність господарства та контролювати якість виконання певних операцій.

Про це в ході конференції «Автоматизація та Роботизація» зазначив директор компанії «МЕТЕОТРЕК» Леонід Власов.

За його словами, пристрої, що збирають метеодані умовно поділяють на три типи.

«Перший – це стаціонарні метеостанції, які надають максимум інформації. Це температура, вологість, повітря, атмосферний тиск, швидкість і напрямок вітру, кількість опадів, тощо. Така метеостанція зазвичай укомплектована сонячною панеллю, вона виходить на зв’язок раз на годину, передаючи пакет даних як мінімум із чотирьох позицій, які вона збирає та фіксує раз на 15 хв. Зазвичай це базовий пристрій, який купують на групу полів», – зазначає Леонід Власов.

Другий типом є автономні датчики. Вони здійснюють такий же контроль як базові метеостанції, проте працюють не від сонячної батареї чи короткострокових акумуляторів, а від влаштованих батарей. Їх заряду за усталеного режиму роботи (фіксування даних раз на годину та їх відправлення на сервер два рази на добу) вистачає мінімум на два роки.

«Третім типом є датчики для рухомої техніки, які дозволяють фіксувати не лиши швидкість, час проведення технологічних операцій а й метеоумови, за яких здійснювалося внесення певних засобів. Такі пристрої також дозволяють контролювати роботу працівників господарства», – додає Леонід Власов.

Нагадаємо, метеостанція на полі дозволяє ефективно планувати діяльність. Раніше повідомлялося, метеодані допоможуть спрогнозувати дефіцит вологи на конкретному полі..