Техніка
Головне:
Техніка

Метеостанція на полі дозволяє ефективно планувати діяльність, - фахівець

Метеостанція на полі надає можливості для якісного моніторингу поля. Це дає змогу визначити найкращий час для здійснення певних операцій і ефективно планувати довгострокову діяльність господарства на основі історичних даних.

Про це в ході конференції «Автоматизація та Роботизація» зазначив директор компанії «МЕТЕОТРЕК» Леонід Власов.

За його словами, метеомоніторинг поля можна розділити на три блоки.

«Перший блок пов’язаний із прогнозами. Якщо у вас в господарстві є метеостанція і ви підключені до якогось постачальника метеоданих, то досить часто із ним є зворотній зв’язок. Завдяки цьому аграрію можуть надавати точний прогноз для конкретної ділянки поля», – зазначає Леонід Власов.

Наступний блок стосується коректності проведення певних технологічних операцій за наявних погодних умов. Наприклад, певні метеодані допоможуть розрахувати, коли найбільш доцільно обприскувати поле, адже на якісь обробки суттєво впливає температура повітря, швидкість вітру, ймовірність опадів, тощо.

«І третій блок – це довгострокова аналітика на основі історичних даних. Завдяки зібраним даних протягом багатьох років, аграрій може розрахувати потенціал поля, оптимізувати витрату ресурсів і найбільш ефективно застосовувати певні технології», – додає фахівець.

Нагадаємо, метеодані допоможуть спрогнозувати дефіцит вологи на конкретному полі.

Журнали