Техніка

«Агрейн» знижує витрати ЗЗР зі спеціальними системами для обприскувачів

Аби максимально раціонально вирішити проблему дотримання концентрації робочого розчину пестицидів у баку обприскувача та досягнути встановленої норми внесення препарату в будь-який проміжок часу, на обприскувачах доцільно встановлювати системи комп’ютерного контролю та дистанційного й автоматичного регулювання роботи обприскувачів.

Про це AgroTimes розповідають у прес-служби агрогрупи «Агрейн».

«Ці системи у використанні досить прості, а принцип дії такий: до блоку комп’ютера постійно надходять два сигнали – дані про робочу швидкість обприскувача та витрати робочої рідини, що пройшла через розпилювачі. Миттєво системний блок обробляє інформацію про параметри технологічного процесу обприскування й надсилає на дисплей відповідні результати», – зазначає головний інженер агрогрупи «Агрейн» Михайло Шкатула.

Для обприскування в «Агрейн» застосовують таку техніку:

  • причіпні обприскувачі Berthoud Tracker і Major; Amazone UX і UG;
  • самохідні обприскувачі Amazone Pantera і John Deere R 4730/4044/4030.

Бортові комп’ютери у цих обприскувачах різні за конструкційним виконанням і оформленням, але всі виконують одні й ті самі функції. Вони забезпечують необхідну кількість внесення робочого розчину препарату й підтримання його в межах агротехнічних вимог незалежно від рельєфу та мікрорельєфу поля (під час руху вгору, згори та впоперек схилу), швидкості руху агрегату, тиску в гідросистемі обприскувача, а також за різної вологості ґрунту. Обприскувачі, обладнані бортовими комп’ютерами, в середньому витрачають на 10% менше пестицидів, порівняно зі звичайними обприскувачами.

Нагадаємо, в «Агрейн» поділилися ефективною технологією захисту соняшнику.