Овочі-Ягоди-Сад

Застосування агроволокна значно прискорює розвиток моркви

Агроволокно сприяє кращому розвитку моркви. Втім, для ефективності його використання, необхідно дотримуватися певних правил. Окрім того, терміни застосування агроволокна варто коригувати відповідно до кліматичної зони вирощування культури.

Про це розповідає Віктор Руденко, продакт-менеджер ТОВ «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви, пише журнал «Плантатор».

«Ми брали найтонший матеріал щільністю 17 г/м2, бо ростки дуже тендітні. Клали агроволокно прямо на землю, без встановлення дуг. Тримали його на полі місяць від сходів, із 15-го березня до 15-го квітня. Але це на Півдні. У північніших регіонах є сенс застосовувати агроволокно пізніше, наприклад, із 1-го квітня. Але більше місяця тримати його на полі не варто», – зазначає фахівець.

Разом з тим зауважує, що прибирати агроволокно краще ближче до ночі, щоб рослини не лишилися без накриття вдень, під прямими променями сонця.

«Через два-чотири дні, коли ростки адаптуються, звикнуть до навколишнього середовища й випрямляться, можна проводити обробку гербіцидами від бур’янів. Іноді агроволокно кладуть на дуги, але на великих площах це додаткові витрати. Якщо вже ставити дуги, то я би брав агроволокно щільністю 30 г/м2 або плівку. У цілому, застосування агроволокна прискорює розвиток рослин на 10–15 днів», – додає Віктор Руденко.

Нагадаємо, застосування агроволокна сприяє розвитку рослин за рахунок підвищення середньодобової температури. Раніше повідомлялося, про переваги і недоліки вирощування моркви під агроволокном.