Овочі-Ягоди-Сад

Агроволокно сприяє розвитку рослин за рахунок підвищення середньодобової температури

Рослини під агроволокном розвиваються швидше за ті, що без покриття за рахунок парникового ефекту — підвищення температури під накриттям.

Про це пише журнал «Плантатор».

«Зовсім інша картина буде на полі, якщо вдень під покриттям агроволокна повітря прогріється до 20 °С, увечері охолоне до 15 °С, уночі буде 5 °С, а зранку -3 °С. Тоді середньодобова температура під агроволокном становитиме 10,75 °С. За таких умов температурний режим під агроволокном був би сприятливим для розвитку рослин», — зауважує видання. 

Середньодобові температури обчислюються як середнє арифметичне показань зовнішнього термометра вранці, опівдні, під кінець дня й опівночі (сума показань ділиться на чотири). Якщо вдень повітря прогріється до 12 °С, увечері охолоне до 5°С, уночі буде 1 °С, а зранку –– 0 °С, то середньодобова температура під агроволокном становитиме 4,5 °С. Водночас для більшості холодостійких культур середньодобовий біологічний мінімум, за якого вони можуть розвиватися, становить 5 °С. 

Водночас дати відповідь на питання про те, на скільки днів агроволокно пришвидшить термін дозрівання культури, так само неможливо, як і дати точний прогноз погоди на весь період її вегетації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!