Овочі-Ягоди-Сад

Агроволокно має слабший парниковий ефект, порівняно з плівкою, але ефективніше у спеку

Парниковий ефект під агроволокном залежить від щільності укривного матеріалу та методу його застосування й може додати 100C до зовнішньої температури. Це менше, ніж під плівкою, але завдяки мікроотворам рослин під агроволокном не запарюються у спеку.

Про це пише журнал «Плантатор».

Додаткові градуси надзвичайно важливі, оскільки істотно впливають на середньодобову температуру та суму ефективних температур.

Слід також мати на увазі, що покриття агроволокном рослин урозстил програє низьким тунелям у плані швидкого дозрівання навесні і подовження плодоношення восени. Це пов’язано зі здатністю акумулювати енергію в об’ємі повітря під укриттям. Різниця температур під укриттям у низькому тунелі та ззовні значно вища за аналогічний показник за умови покриття безпосередньо рослин. 

Водночас агроволокно має переваги перед плівковим покриттям в умовах температурних сплесків і падінь, які нерідко трапляються у квітні та травні. Завдяки мікроскопічним отворам цей матеріал пропускає повітря і вологу. За різкого підвищення температури й вологості повітря проходить через отвори, тим самим зменшуючи температуру й вологість під покриттям. Рослини під агроволокном не запарюються і не згорають, як іноді буває в плівкових укриттях у спекотні дні.

Читайте також: Агроволокно сприяє розвитку рослин за рахунок підвищення середньодобової температури

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!