Овочі-Ягоди-Сад

Закладання суцвіть у вічках винограду більше, ніж зазвичай, – учені

Закладання суцвіть у вічках винограду більше, ніж зазвичай, – учені

Закладання суцвіть у вічках винограду знаходиться на рівні, вищому за багаторічні показники, йдеться у довідці Національної академії аграрних наук станом на 1 березня 2021 року.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Лютий у виноградарській зоні України відзначався нестійкою погодою. Температури повітря коливалися від мінімальних -16…-18 °С до максимальних +14…+17 °С. В середньому за місяць температура повітря склала в Ужгороді та Одесі близько 1 °С тепла, у Миколаєві, Запоріжжі й Херсоні – близько 1…3 °С морозу», – йдеться у повідомленні. 

У документі зазначається, що визначення ступеню пошкодження бруньок у вічках винограду показало, що у південно-західних районах Задністров’я Одещини (Сарата, Тарутино), де мінімум температур повітря взимку сягав -21оС, загибель центральних бруньок коливається в середньому у технічних сортів європейського походження від 50 до 90 %, у столових – від 80 до 100 %. Найбільш ушкоджені слабоморозостійкі столові сорти Кардинал, Королева виноградників, Італія, Карабурну та ін. Дещо менше від морозу постраждали виноградники центральних районів області. Загибель центральних бруньок у більшості технічних сортів тут склала 40–60 %.

«Визначення ембріональної плодоносності вічок винограду під урожай 2021 року показує, що закладання суцвіть у вічках винограду знаходиться на рівні, вищому за багаторічні показники, – зазначають науковці. – Особливо слід відмітити високий ступінь закладання суцвіть у нижній частині пагонів переважної більшості сортів. Слід звернути увагу, що внаслідок посушливих умов вегетації попереднього року фізіологічний стан кущів і визрівання їх приросту були незадовільними. Тому на насадженнях, що значно постраждали від посухи, обрізку проводять з урахуванням сили росту пагонів, у деяких випадках з відновленням окремих елементів крони куща».

Читайте також: Частину виноградника в південній зоні Лісостепу рекомендується вкривати взимку