Овочі-Ягоди-Сад

Частину виноградника в південній зоні Лісостепу рекомендується вкривати взимку

Зона Степу та південних районів Лісостепу (північні райони Чернівецької, Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької областей) відзначаються високим ризиком пошкодження винограду морозами. Відтак, для цієї місцевості рекомендується використовувати форми виноградного куща із частковим накриттям взимку.

Про це розповів Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарства Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова» під час вебінару «Формування виноградного куща».

«Наприклад, напіввкривна форма АЗОС. Вона складається з двох частин: перша – односторонній горизонтальний кордон, що не вкривається, друга – похилий рукав, що розташований ближче до поверхні ґрунту і щорічно вкривається на зиму. Таким чином виноградар може себе уберегти від втрати врожаю, якщо станеться так, що верхня частина підмерзне. Так, після відкриття нижньої частини мінімум половину врожаю можна отримувати щорічно» – зазначає фахівець.

За його словами, таке формування можна використовувати в північних районах, враховуючи те, що таке підмерзання може бути раз на 5 років.

«Далі – двостороння напіввкривна АЗОС. Це вже більше для сильнорослих сортів, таких як столові. Теж складається з двох частин. Одна частина виноградного куща не вкрита, друга – рукав під нахилом, який щорічно покривається ґрунтом» – додає Андрій Штірбу.

Читайте також: Виноград обрізують з урахуванням попереднього сезону