Овочі-Ягоди-Сад

З чого почати ягідний бізнес: рекомендації фермера

З чого почати ягідний бізнес: рекомендації фермера

Фермерам, які вирішили зайнятися ягідним бізнесом, потрібно починати максимум із 1–2 га, а далі з кожним роком додавати територію. Це радить на сторінках журналу «Плантатор» Олексій Трегубов, власник органічного ягідного господарства «Стариця».

«Хочеться застерегти початківців від того, щоб робити відразу масштабний ягідний проект на десятки гектарів, ‒ наголошує Олексій Трегубов. ‒ Річ у тому, що ягідництво, як і будь-яка інша галузь, вимагає великого виробничого досвіду. І навіть якщо користуєтеся порадами сусіда-фермера, вони можуть не спрацювати на вашій виробничій ділянці».

Після того, як буде обрана ділянка, потрібно написати детальний бізнес-план і зробити розрахунки поточних і перспективних витрат.

Зокрема, Олексій Трегубов рекомендує прорахувати витрати на електроенергію. Приміром, трансформаторна підстанція на плантації може коштувати 160–180 тис. грн.

Крім того, треба врахувати витрати на будівництво, робочу силу, посадковий і витратні матеріали. А потім ці витрати ще потрібно помножити як мінімум на два. Тільки тоді можна отримати рівень реальних, а не міфічних інвестицій.

Не варто розраховувати на те, що ягідник може окупитися відразу, застерігає фермер. Якою б прибутковою не була ягода, вона ніколи не стане чарівною паличкою, що моментально перетворить на мільйонера.

Олексій Трегубов звертає увагу, що на маленькій території легше підібрати сорти для посадки. Невеликі демопосіви допоможуть визначити, який сорт буде найкращим. При посадці рослин треба обов’язково дотримуватися усіх рекомендацій спеціалістів — таким чином є шанс отримати дійсно гарний урожай.

Довідка

Ферма «Стариця» (Київська область) займається вирощуванням органічної малини, лохини та полуниць. Її продукція продається в Україні і йде на експорт.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!