Овочі-Ягоди-Сад

Європейський сектор кісточкових готується до непередбачуваного сезону

Виробники нектаринів і персиків ЄС готуються до непередбачуваного сезону через пандемію, зміну логістики і дефіциту сезонних робітників.

Про це повідомляє Fruitnet.

Виробники кісточкових Греції прогнозують сезон персиків і нектаринів на рівні попереднього. Збір врожаю почнеться на 7-8 днів пізніше, ніж зазвичай, через зливи і заморозки після помірно сухої зими. Основна проблема всіх країн ЄС, в тому числі і Греції, –  дефіцит робітників для польових робіт. Сезонні збирачі не змогли в’їхати в країну з Алжиру після закриття кордонів. Таким чином в країні спостерігається падіння цін, скорочення площ садів персиків і розширення виробництва нектаринів.

Так само страждає від нестачі збирачів фруктів й Іспанія, найбільше від цього потерпають Каталонія і Арагон.

Незважаючи на додаткові заходи підтримки витрати виробників зростуть на 20 -30%. Сильного збитку садівникам Каталонії завдали ранні весняні заморозки.

В Італії, у регіоні В Емілії-Романьї сади кісточкових постраждали від поворотних заморозків в кінці березня і на початку квітня після м’якої зими. Трохи менше заморозки відбилися на садах в Венето, П’ємонті та південних регіонах. Збір фруктів на півночі почнеться на кілька днів раніше.

У Франції, за результатами цвітіння садівники прогнозують великий розмір персиків, нектарини будуть середніми. Виробники сподіваються підтримувати калібри фруктів з початку збору в червні до кінця сезону. В останні 2-3 роки сектор постійно оновлював сади, і модернізація пройшла на 7% -8% площ всіх садів країни.

Читайте також: У Криму від заморозків постраждало 4 тис. га плодових садів

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!