Овочі-Ягоди-Сад

Ягідники Тернопільщини розраховують заробити на полуниці та малині

Ягідники Тернопільщини розраховують заробити на полуниці та малині

Через окупацію Херсонської області, подорожчання доставки з Закарпаття, завдяки кооперції  ягідникам Тернопільщини випав шанс заробити.

Про це повідомляє «Суспільне».  

«У попередні роки дехто звузив свою діяльність в полуницях, бо ціна була не дуже сприятлива для місцевих виробників, – розповів голова правління кооперативного об’єднання Михайло Хмарний. – Вони в основному вирощують середню ягоду по часі та пізню. Була велика пропозиція на ягоди і не дуже вдала ціна. Але зараз, враховуючи те, що ціна палива та вартість доставки активно зросла, тому наші ягідники мають невеличкий плюс за рахунок того, що у них менша вартість доставки і вони можуть наситити ринок місцевою ягодою. Останні ціни, по яких члени наших кооперативів здавали – близько 50 грн/кг». 

Він каже, протягом літа ціновий ринок на ягоди буде таким, як торік, або несуттєво зросте, за рахунок вартості перевезень.

Члени кооперативного об’єднання свою продукцію постачають у Зборівський, Козівський, Підгаєцький, частково Бережанський райони та Саранчуківську ОТГ.

Члени цього об’єднання вирощують полуницю сорту Хоней.

Також є насадження малини Полка, сумарно близько 70 га.

«Минулого року ми вже були сформували партію біля 400 тонн. На цей рік, я думаю, ми вийдемо на 500 тонн замороженої готової продукції», – поділився планами на урожай малини Михайло Хмарний.

Читайте також: В УПОА спрогнозували ситуацію на ринку ягід