Овочі-Ягоди-Сад

Яблуні Гала дозволять ТОВ «ІНТЕП» експортувати яблука

Яблуні Гала дозволять ТОВ «ІНТЕП» експортувати яблука

ТОВ «ІНТЕП» на Дніпропетровщині міняє сорти яблунь. Нові клони Гала дозволять постачати яблука на світові ринки.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів керівник та співвласник ТОВ «ІНТЕП» Станіслав Лебідкін.

Дотепер у «ІНТЕПу» не було експорту за кордон, господарство задовольнялося внутрішнім ринком та постачаннями на білоруський та російський ринки. 

«Експорту у нас поки немає, бо ми не отримали сертифікат GLOBAL G.A.P., – пояснив Лебідкін. – Зараз все змінилося, тому ми й пересаджуємося на європейські саджанці, сад має бути орієнтований на експорт, тільки вже зовсім інший». 

Головним чинником цього переходу до справжньої експортної якості Лебідкін вважає саме сорт, а точніше, сучасні клони Гали, найбільш поширені в світі. 

«Перше, чого нам не вистачало, – сортів, у яких би дули зацікавлені покупці. Джонаголд, у якого вже нема того забарвлення, сьогодні нікуди б за кордон не пішов,  – розмірковує керівник господарства. – А сучасна Гала має попит, гарно забарвлюється, щільна, добре витримуватиме логістику, тому з нею буде простіше конкурувати на ринку». 

Він впевнений, що вже наявний у «ІНТЕПу» рівень виробництва та технологій зможе витягнути експортну якість з Шніга Шніко Ред. 

Наступний етап програми господарства — створення сортувальної лінії та холодильника на 1000 т. Зараз сховище господарства налічує 1700 т.

Третім етапом розвитку саду буде встановлення сітки.

Читайте також: Споживання яблук Гала у Європі досягло 60%