Овочі-Ягоди-Сад

Яблуневі сади по всьому світу постраждали від погоди

Яблуневі сади по всьому світу постраждали від погоди

У сезоні 2022 року багато яблуневих садів постраждали через несприятливі погодні умови. У Великій Британії спека зсунула терміни сезону збирання врожаю для деяких сортів більш ніж на тиждень раніше, у Франції та Італії вона призвела до падіння виробництва плодів. Весняні заморозки в Іспанії та Сербії також призвели до зниження врожайності, повідомляє FreshPlaza.

Нідерланди

На початку сезону місцеві виробники планували зібрати 245 тис. тонн яблук. На даний момент очікується, що врожай буде дещо меншим за початковий прогноз. Спека вплинула на розвиток та якість плодів. Вдалося зберегти товарний вид продукції садах, мають стабільно діючі системи зрошення. Проте все одно значна частина фруктів постраждала від сонячних опіків.

Великобританія

Сезон збору британських яблук для більшості сортів розпочався на 7-10 днів раніше, ніж минулого року. Прискорене дозрівання плодів спостерігається через надзвичайно спекотну погоду. З цієї ж причини якість плодів ряду сортів знизиться через сонячні опіки, а калібр плодів у садах, не оснащених системою поливу, буде меншим за звичайний. Невеликий розмір плодів означає, що загальна врожайність знизиться.

Франція

У багатьох регіонах Франції збирання врожаю яблук розпочалося раніше звичних термінів через різні кліматичні явища. Ранні сорти сильно постраждали від посухи. Тому обсяг урожаю прогнозується приблизно на 4% нижчий за минулорічний показник – приблизно 1,3-1,35 млн тонн. Найсильніше скорочення врожаю торкнеться плодів сорту Гала, особливо призначених для реалізації у свіжому вигляді, оскільки висока температура в період дозрівання негативно впливає на забарвлення яблук. Таким чином, велика, ніж зазвичай, частка яблук сорту Гала в поточному сезоні піде на переробку.

Бельгія

Цього літа температура повітря піднімалася до +38 С. Тому багато плодів постраждало від сонячних опіків. Наприклад, яблука сортів Елстар та Кокс уражені на 10%, Джонаголд – близько 5%. Виробники фруктів вважають, що хід сезону багато в чому залежатиме від того, як швидко садівники зможуть закласти зібраний урожай у холодильники.

Італія

Очікується, що врожай яблук в Італії дещо скоротиться порівняно з попередніми сезонами. При цьому зросте виробництво плодів інноваційних сортів та органічних яблук. Порівняно з плодами невеликих калібрів торік, урожай 2022 року повернеться до більш звичайних середніх та великих розмірів фруктів. Це дасть можливість італійським виробникам яблук постачати продукцію більш відповідну попиту багатьох зовнішніх ринках, ніж роком раніше.

Іспанія

В Іспанії за результатами цього сезону відбудеться зниження виробництва яблук на 16% порівняно із середнім показником за останні 3 роки через заморозки у квітні.

Сербія

Сербські виробники щорічно вирощують понад 500 тис тонн яблук на площі близько 27 тис га. Однак цього сезону країна очікує врожай приблизно на 10% нижче за середній рівень через весняні заморозки. У попередньому сезоні із Сербії було експортовано загалом близько 160 тис. тонн фруктів.

Основними ринками збуту стануть країни Близького Сходу, а також Великобританія, яка є другим за величиною ринком збуту сербських яблук у Європі після Росії.

Геополітична ситуація ускладнила логістику, а транспортні витрати на доставку партій продукції Росію зросли втричі. Обмінні курси валют залишаються нестабільними, а переказ грошей займає набагато більше часу, ніж зазвичай.

Польща

Цього року врожай яблук у Польщі очікується на 10% більше, ніж минулого, при цьому плоди вирізняються гарною якістю. Загальний обсяг виробництва яблук у Польщі оцінюється в 4,5 млн тонн, що вдвічі більше, ніж у Франції чи Італії. Польські експортери також планують збільшити обсяги постачання сортів Гала, Голден та Ред Делішез. Основною проблемою виробники називають дефіцит і зростання вартості робочої сили.

Туреччина

Погодні умови були сприятливими, опадів випало достатньо, тому турецькі експортери чекають на успішний сезон у плані поставок. Постачальники фруктів стверджують, що в цьому сезоні якість яблук краща за останні 10 років.

Південна Африка

На внутрішньому ринку яблука 1-го ґатунку в ПАР в даний час продаються на муніципальних ринках за ціною 7,65 реалів (0,45 євро).

Експорт яблук цього сезону продемонстрував цікаві тенденції: зростання поставок до США та Канади на 140% (з низької бази), зростання поставок на Близький Схід на 42% та зростання поставок до країн Південно-Східної Азії на 18% до кінця серпня в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Китай

Регіон Китаю відомий своїм виробництвом яблук – повіт Лочуань, в провінції Шеньсі, зіткнувся зі скороченням урожаю на 20-40% цього року, в основному через погані погодні умови. З іншого боку, загальне виробництво плодів також поступово скорочується, оскільки виробники заміщують яблуні іншими культурами. Інші яблучні регіони Китаю, включаючи Ганьсу і Шаньдун, також очікують на зниження виробництва фруктів, в основному через град і заморозки.

Падіння обсягів виробництва призведе до зростання цін. Вже зараз вартість яблук із повіту Лочуань на 65% вища, ніж у цей час минулого року.

Читайте також: WAPA погіршила прогноз врожаю яблук у Європі