Овочі-Ягоди-Сад

WAPA погіршила прогноз врожаю яблук у Європі 

WAPA погіршила прогноз врожаю яблук у Європі 
Яблуня Ред Делішез

WAPA, Всесвітня асоціація яблук і груш, переглянула прогноз урожаю яблук у Європі на майбутній сезон, який був опублікований на початку серпня. Перші оцінки були переглянуті в бік зменшення через спеку і посуху в серпні, які вплинули на забарвлення та розмір частини врожаю. Проблеми з якістю також вплинуть на відсоток врожаю, призначеного для переробки. Також зростуть витрати на зберігання, а також брак сезонних працівників.

Про це повідомляє пресслужба організації.

Нині у WAPA прогнозують, що врожай яблук у Європі скоротиться до 12 076 тис. тонн, на 90 тис. тонн менше, ніж передбачав серпневий прогноз (12 168 тис. тонн), причому більшість країн, крім Польщі та Чехії, переглянули свої початкові оцінки в бік зменшення – зокрема Франція, Італія та Іспанія.

Основною проблемою європейських виробників у цьому сезоні є дефіцит сезонних працівників, особливо для тих, хто працює з українськими сезонними працівниками, наприклад, у Польщі. Додатковою проблемою, яка виникла, є стрімке зростання цін на електроенергію, що призведе до зростання вартості зберігання до неприйнятного рівня для виробників. Кілька виробників можуть бути змушені утриматися від збору частини свого врожаю, щоб уникнути економічних наслідків, спричинених витратами на зберігання та очікуваним прибутком, нижчим за загальні витрати на виробництво.

Крім обмеженої прибутковості інвестицій для виробників, ще однією проблемою буде розмір свіжих яблук і груш. Спека та посуха негативно вплинули на розміри та забарвлення частини врожаю, що, ймовірно, призведе до того, що більший відсоток плодів буде призначено для переробки.

Читайте також: В Угорщині очікують найменший урожай яблук за 10 років