Овочі-Ягоди-Сад

Яблука мають продаватись 8 місяців на рік, – експерт

Яблука мають продаватись 8 місяців на рік, – експерт

Зусилля садівника мають бути направлені на те, щоб яблуко продавалось 8 місяців на рік, а не 1-2. Це залежить від багатьох чинників, починаючи з вибору сортів і закінчуючи розрахунком площ холодильника, вважає Василь Бондаровський, керівник компанії «Біохімагро», яка входить до EFT Group.

Про це повідомляється у матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».

«Центральне питання при закладці нового саду або ягіднику – що саме саджати? Тут все залежить від плану, куди потім реалізувати продукцію, – розмірковує Василь Бондаровський. – Внутрішній ринок України практично заповнений – тому виникає потреба експорту. Якщо це яблуко, то бажано тільки експорт – але якщо ваші плоди відповідної якості та сорти, які мають рух на світовому ринку. Груша добре продається і на внутрішньому ринку».

Вже 10 років тримається стабільна ціна на сортовий склад Фуджі, Гала, Ред Делішес, Гренні Сміт, додає експерт, і ці сорти мають бути основою господарства.

Варто також відразу створювати власні холодильники або передбачити можливості оренди сховищ у вашому регіоні, каже експерт. Об’єми холодильнику розраховуються пропорційно площі насаджень та продуктивності гектара.

Читайте також: Польські садівники прагнуть продати яблука раніше