Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Яблучного концентрату продали менше, але виручили більше

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За 11 місяців минулого сезону (липень-травень) Україна експортувала 83,9 тис. тонн яблучного концентрату, що на 23% менше, ніж торік. При цьому експортний виторг збільшився на 4%. Це сталося через ріст цін на сировину та готову продукцію.

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).
За 11 місяців минулого сезону експорт яблучного концентрату з України у вартісному виразі склав $93,6 млн. Для порівняння, роком раніше продажі концентрату принесли українським експортерам $89,6 млн.

«Підвищення ціни на яблучний концентрат в минулому сезоні обумовлено, в першу чергу, зниженням виробництва яблук в Україні. Через обмежену пропозицію продукції високої якості на ринку, виробники не поспішали здавати яблука низької якості на переробку, намагаючись в найкоротші терміни реалізувати їх на свіжому ринку. При цьому ціни на ці фрукти на початку сезону 2019/2020 були в 1,5-2 рази вищими ніж роком раніше. Відповідно, рівень цін на промислове яблуко також був значно вищим ніж в сезоні 2018/2019», – прокоментувала ситуацію на ринку яблучного концентрату директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Нагадаємо, що в сезоні 2018/2019 в Україні був зібраний рекордний врожай яблук, чим сповна змогли скористуватися місцеві переробні підприємства.

«В розпал яблучного сезону 2018/2019 через високу пропозицію на ринку, ціни на яблука досягли мінімального історичного рівня. Деякі виробники навіть припиняли збір яблук, вважаючи, що не зможуть реалізувати продукцію за прийнятною ціною. Відповідно, переробні підприємства сповна скористалися ситуацією і закуповували яблука менше ніж за 1 грн/кг. Навіть навесні 2019 року заводи по виробництву яблучного концентрату продовжували працювати, а виробники і надалі поспішали реалізувати свою продукцію на переробку, щоб згодом не прийшлося її викидати на смітник», – зазначив виконавчий директор УПОА Семен Крамаренко.

Основними країнами-імпортерами яблучного концентрату з України в минулому сезоні виступили Польща та США, які імпортували 23,7 тис. тонн та 23,6 тис. тонн цією продукції відповідно. Зауважимо, що США істотно збільшила обсяги поставок яблучного концентрату з України відносно недавно – у позаминулому сезоні. Зростання інтересу до української продукції зі сторони США обумовлене скороченням поставок концентрату з Китаю, через напружену економічну ситуацію між країнами. У п’ятірку найбільших покупців українського яблучного концентрату також увійшли Австрія, Німеччина та Білорусь.

Читайте також:Плодоовочевий експорт обвалився під час пандемії

Джерело:
AgroTimes
Поділитись: