Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Висаджувати 1-2 га кизилу – це ризик, – фермер

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

На думку миколаївського фермера Сергія Малявкіна, висаджувати 1-2 га кизилу — це ризик, адже в такому разі фермер працюватиме лише на внутрішній ринок і не матиме змоги сформувати експортну партію.

Про це повідомляє AgroPortal

За словами практика, варто закладати одразу більшу площу. Але дуже складно знайти посадковий матеріал для закладання 2-3 га.

«Зазвичай людина, у якої ви купуєте, не може гарантувати сортність. Говорить, що кизил Лук’янівський, а виявляється — Володимирський. Дуже мало знань щодо культури. Той, хто вирощує до 5 га, не зможе сформувати експортну партію. 300 кг — це замало. У такому випадку доведеться кооперуватися», – розповів Вергій Малявкін.

ОСГ «Малявкін» почало закладати кизиловий сад у 2009 році. Нині вирощують 5 сортів. На осінь цього року планують закласти ще 20 га.

Продукцію у вигляді заморожених ягід та пюре постачають до Австрії. Мінімальна експортна партія становить 5 тонн.

Рентабельність бізнесу висока, але приходить вона не одразу.

«Я розраховував бізнес-план на 11 років. Покрив витрати на восьмий рік. Зате плодоносить культура до 70 років», — розповів фермер.

Читайте також: Кизил можна прищеплювати живцями навесні

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!