Овочі-Ягоди-Сад

Виробника насторожує перспектива ціни на картоплю більше 10 грн/кг

Високі ціни на картоплю обумовлюються  погодними та психологічними факторами, але ціна понад 10 грн/кг може мати непередбачувані наслідки, сказав директор ТОВ «Біотех ЛТД», завідувач кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва НУБіП Анатолій Бикін.

Про це повідомляє AgroPortal.

«Навесні одні території страждали від посухи, інші заливало дощами. Наприклад, в Бориспільському районі Київської області за травень випала піврічна норма опадів. У цей період велася посадка картоплі і формування гряди. Ні те, ні інше якісно провести не вдалося», – нагадав Анатолій Бикін.

На його думку, картоплі цього року достатньо. Однак він як виробник насторожено ставиться до високого рівня цін на цю продукцію.

«Я боюся ціни вище 10 грн/кг. Так, в короткостроковому періоді висока ціна – це добре. Але в перспективі декількох років це буде мати негативні наслідки, адже за підйомом буває різкий спад», — сказав експерт.

Він нагадав,  що подібне в Україні вже було і значно змінило ситуацію в сегменті. Сім років тому ринок картоплі був сегментований наступним чином: виробник, посередник, який зберігає врожай на орендованих або власних складах, і роздрібний продавець. Всі мали свій очікуваний заробіток. У 2011 р після сезону високої ціни відбулося перевиробництво. Посередники зникли, і картоплею довелося торгувати з коліс. Після цього ринок став важкопрогнозованим.

«Так, ціна на картоплю в 3,5 грн/кг, яка не змінювалася останні 9 років, не є справедливою. Але занадто високий зріст теж не дозволяє дуже радіти», – підсумував Анатолій Бикін.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!