Овочі-Ягоди-Сад

Виробник розповів про найбільший тепличний бум

Виробник розповів про найбільший тепличний бум

Надзвичайний попит у першу чергу на овочеві плівкові теплиці заставляє виробників у кілька разів збільшувати кількість працівників, проте черга на виготовлення розтягується на 4 місяці.

Про це у своїй колонці на AgroTimes написав засновник підприємства «Нова теплиця» Леонід Мідяний.

«Такого тепличного буму, як у 2022–2023-му роках, я не пам’ятаю за весь час роботи. А теплицями я займаюся з 1995 року», – зазначив підприємець.

За його словами, багато фермерів у минулому сезоні добре заробили на овочах та кавунах. Тепер зароблені кошти дбайливі господарі інвестують у теплиці.

Найпопулярнішими нині є теплиці розміром 10 на 50 м, але господарі зазвичай ставлять не одну таку конструкцію, а 3–4 поряд на ділянці. Причому зараз фермери орієнтуються не лише на класичні томати й огірки, а також висаджують ранню картоплю, перці, баклажани, адже декому на ранній картоплі у квітні вдається заробити більше, ніж на традиційних томатах у травні-червні.

«Попит мають добротні двошарові конструкції, з повітряною подушкою між шарами плівки. Тобто фермери орієнтуються не на найпростіші і найдешевші парнички, а розуміють, що в умовах істотного подорожчання енергоносіїв конструкція теплиці має бути розрахована на максимальне збереження тепла всередині. Більшість прагне отримувати надранню продукцію, адже рання продукція — вища ціна, тож і заробітки більші», – наголосив Леонід Мідяний. 

Нині виробничі потужності «Нової теплиці» заброньовані на чотири місяці вперед. Для монтажу теплиць залучили в кілька разів більше працівників, ніж мали до початку повномасштабного вторгнення. І все одно попит перевищує можливості підприємства.

Читайте також: Гранти на сади і теплиці забезпечать 10 тис. сезонних робочих місць