Вітчизняний вчений розробив інноваційну систему захисту яблуні від парші
Співробітник інституту садівництва НААН України, професор Федір Каленич розробив фенопрогнозну систему захисту яблуні від парші та інших хвороб. Вона яка сприяє підвищенню врожайності яблуні на 1,2-3 т/га та поліпшенню товарної якості плодів на 2,3-5%. Рівень рентабельності при цьому підвищується на 32,1%.
Про це повідомляє пресслужба НААН України.
«В інституті садівництва НААН розроблено фенопрогнозну систему захисту насаджень від парші та інших шкідливих організмів, яка базується на проведенні обробок у період до цвітіння яблуні за загальноприйнятими фенологічними критеріями з одночасним інструментальним моніторингом епіфітотійної ситуації, а після цвітіння – у критичні періоди інфікування дерев збудником парші, які визначають за допомогою спеціальних механічних або електронних приладів та нормалізованої шкали Міллса (для визначення періодів інфікування яблуні збудником парші та ступеня небезпеки інфекції)», – йдеться у повідомленні.
Комбіноване застосування та чергування при обприскуваннях за фенопрогнозною системою контактних і системних фунгіцидів, а також інсектицидів з урахуванням небезпеки тих чи інших хвороб і шкідників забезпечує захист садів від комплексу шкідливих організмів.
Читайте також: Яблука резистентних до парші сортів конкурентніші за звичайні