Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Від заморозків у садах на Одещині встановлять свічки або теплові гармати

Від заморозків у садах на Одещині встановлять свічки або теплові гармати

У садах кісточкових СФГ «Вікторія», що в селі Баштанівка Татарбунарського району Одеської області планують встановити спеціальні парафінові свічки або теплові гармати чи тепловентилятори, щоб зменшити шкоду від можливих пізніх заморозків.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи»

«Якщо раніше були весняні заморозки в мінус 1–2 градуси, то тепер може прийти різке потепління в березні, а то й на початку лютого, а в квітні вдарити мінус 10, чого навіть і в лютому не було, – розповів Віктор Кожухаренко, директор СФГ «Вікторія». – Раніше у нас до кінця березня стояли холоди і брунька, як і належить, не розвивалася. Тепер ми переживаємо за бруньку, що вже розкрилася або взагалі розквітла. Тому зараз ми плануємо встановлювати в рядах спеціальні «свічки» (їх потрібні десятки на гектар) або теплові гармати чи вентилятори, що нагнітають тепле повітря».

Довідка: СФГ «Вікторія» має 300 га плодово-ягідних насаджень. З них під черешнею — 85 га, під сливою — 60, під персиком — 40, під яблунями — 20 га. Всього у підприємства в обробленні 4 тис. гектарів землі. Здебільшого СФГ виробляє зернові (пшениця, ячмінь, кукурудза) та овочі.

Читайте також: В “Аграрній компанії 2004” застосують технологію відтермінування цвітіння сливи

Журнали