Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

В "Аграрній компанії 2004" застосують технологію відтермінування цвітіння сливи

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
В

У ПП «Аграрна компанія 2004» холдингу Vitagro, що в Хмельницькій області, цвітіння сливи в планують відтермінувати за допомогою технології внесення азоту на листки. Таким чином плодова зав’язь матиме менші шанси потрапити під весняні заморозки.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

За словами Олександра Барана, агронома із садівництва ПП «Аграрна компанія 2004», найбільшим катаклізмом у вирощуванні слив є весняні приморозки у період цвітіння й особливо утворення зав’язі. 

«Якщо квіткові бутони ще витримають температуру не нижчу за –2,5 °С, то зав’язь нижче як –1,5 °С морозу вже не витримує, – пояснює агроном. – Тому будемо пробувати технологію відтермінування цвітіння шляхом унесення азоту на листки. Тобто вносимо карбамід 10 кг/га кілька разів з інтервалом у 10 днів перед осипанням листя».

За словами спеціаліста, це треба робити у вересні, щоб азот встиг потрапити до бруньок. Є дослідження, що такий засіб відтерміновує цвітіння на 7–10 днів. Брунька краще зимує, і цвітіння таким чином відтягується. 

«Ми застосуємо це тільки експериментально на одному гектарі на наступну осінь», – уточнив агроном. 

Довідка: ПП «Аграрна компанія 2004» має 550 га садів, що розташовані в Хмельницькій області. Основний напрям садівництва – яблуні. Їх вирощують на площі 326 га. Використовують переважно італійські саджанці. Під чорною смородиною 100 га, під грушею – 20 га, під сливою – 10 га, під черешнею – 7 га.

Читайте також: Слива Lovita добре пройшла перший комерційний сезон

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ