Овочі-Ягоди-Сад

Вчені виміряли вплив біопрепаратів на урожайність цибулі

Науковці Інституту овочівництва і баштанництва НААН встановили, що біопрепарати Планріз, Триходермін, Фітоцид-р, Гаупсин підвищують урожайність цибулі ріпчастої сорту Ткаченківський на 2,2–3,8 т/га, сорту Веселка — 1,0–4,7 т/га, ніж без обробки. Біопрепарат Гаупсин дає найбільший приріст урожаю цибулі ріпчастої сорту Ткаченківський на 3,8 т/га, сорту Веселка — 4,7 т/га, порівняно з контролем.

Про це пише журнал «Плантатор».

У період вегетації рослин посіви обробляли біопрепаратами Планріз витратною нормою 3 л/га, Триходермін — 3 л/га, Фітоцид-р — 1 л/га, Гаупсин — 1,5 л/га.

Спочатку їх вносили у фазу 4–5 листків, потім — на початку формування цибулин та через 20 діб після другої обробки. Об’єм робочої рідини визначали залежно від регламентів застосування препаратів з урахуванням фази розвитку культури.

Урожайність цибулі ріпчастої в контрольному варіанті (без обробки) в середньому за роки досліджень у сорту Ткаченківський була 15,3 т/га, сорту Веселка — 11,1 т/га.

На еталонному варіанті Триходермін урожайність зросла в сорту Ткаченківська на 2,9 т/га або 18,9%, у сорту Веселка — 1,8 т/га або 16,2% до контролю (без обробки). 

Дія препарату Планріз на урожайність цибулі сорту Ткаченківський була майже на рівні еталонного варіанту Триходермін.

Найменший приріст урожаю цибулі сорту Веселка 1,0 т/га отримано при застосуванні біопрепарату Фітоцид-р.

Читайте також: Біопрепарати покращують зберігання цибулі, — вчені

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!