Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Біопрепарати покращують зберігання цибулі, — вчені

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Науковці Інституту овочівництва і баштанництва НААН встановили, що біопрепарати Триходермін, Планріз, Гаупсин, Фітоцид-р, що вивчали позитивно впливають на скорочення загальної кількості втрат цибулі ріпчастої під час зберігання. У сорту Ткаченківський цей показник знизився на 2,9–8,4%, у сорту Веселка — на 7,4–18,5%, порівняно з контролем 15,0% і 31,9% відповідно до сортів.

Про це пише журнал «Плантатор».

Урожайність цибулі ріпчастої на сорті Ткаченківський на контролі (без обробки) була 15,3 т/га, на сорті Веселка — 11,1 т/га. Для досліджень використовували біопрепарати Триходермін, Планріз, Гаупсин, Фітоцид-р. Цибулини перед закладанням на зберігання обробляли  розчинами біопрепаратів з концентрацією 1%. Після чого їх просушували у затінку для усунення зайвої вологи.

Цибулю ріпчасту зберігали в стаціонарному сховищі без штучного охолодження за температури 0 °С і +3–5  °С, відносній вологості повітря 70–80%. Тривалість зберігання до 8 місяців. 

Найбільш ефективно стримував захворювання цибулі ріпчастої сорт Ткаченківський біопрепарат Гаупсин, кількість цибулин уражених  хворобами (гниль денця) 0,5%, що у 9,8 разів нижче, порівняно з контролем без обробки. Ефективність Планризу знаходилась на одному рівні з еталоном Триходермін — 0,9%. Фітоцид-р був найменш ефективним проти захворювання цибулі ріпчастої сорту Ткаченківський. 

У напівгострого сорту Веселка високу ефективність у боротьбі з хворобами показали біопрепарати Фітоцид-р і Гаупсин, цибулин уражених хворобами за період зберігання не відмічено.

При застосуванні Триходерміну (еталон) хворих цибулин за період зберігання було менше у 2,7 рази, порівняно з контролем. Планріз знижував відсоток хворих цибулин у 2,9 рази ніж контроль, і в 1,0  рази, порівняно з еталоном. Біопрепарати істотно знижують кількість пророслих цибулин за період зберігання.

Читайте також: Tolsma-Grisnich запропонувала конденсаційне сушіння цибулі

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!