Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

В уряді та асоціаціях розробляють програму розвитку картоплярства

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Уряд до кінця 2020 р планує прийняти програму розвитку картоплярства, домовилися під час засідання стартової зустрічі робочої групи з розвитку галузей картоплярства і овочівництва,.
Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України.

«Розвиток такої важливої ​​для АПК області як картоплярство і взагалі овочівництва вимагає синергії зусиль Мінекономіки і профільних асоціацій. Отже, наша робоча група починає роботу над програмами розвитку цих галузей з метою усунення імпортозалежності за деякими товарними позиціями, нарощування експорту, створення додаткових робочих місць і збільшення виробництва продукції з доданою вартістю», – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства  Тарас Висоцький.

Присутні ознайомилися з програмою по розвитку промислового картоплярства, розробленої Української асоціації виробників картоплі. Метою програми є забезпечення виробництва в Україні 800 тис. тонн картоплі на рік.

У цій програмі передбачається будівництво сховищ, компенсації вартості сертифікованого насіння, обладнання для зрошення та ін. 

Серед очікуваних ефектів – збільшення площі під виробництво підприємствами на 40 тис. га, створення не менше 10 тис. додаткових робочих місць, збільшення податкових надходжень до бюджету на 52 млн грн щорічно, виробництво вітчизняного сертифікованого насіння, насичення внутрішнього ринку і нарощування експорту картоплі.

За словами Тараса Висоцького, програма буде опрацьована учасниками робочої групи протягом двох тижнів і обговорена на наступній робочої зустрічі 4 серпня. Він додав, що після обробки програма буде представлена ​​уряду, а її схвалення передбачається до кінця року.

Читайте також: Аналітики спрогнозували ріст світового ринку картоплі

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ