Овочі-Ягоди-Сад

Експортери готові добре платити за дрібні яблука

Експортери готові добре платити за дрібні яблука

На світовому ринку повертається попит на якісні сорти яблук Голден Делішес та Гренні Сміт. Ще один тренд останнього експортного сезону – незадовільнений попит на Роял Галу малих калібрів.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів керівник компанії USPA Fruit Володимир Гуржій. 

«Адже останні два роки яблуко в середньому має великі калібри та й деякі виробники обирають стратегію віддати малі калібри на переробку, – пояснив Гуржій. – Хоча я й не погоджуюсь з таким вибором, адже ми готові платити за яблуко в бушелі калібрами 163, 175, 198 достойну ціну, яка значно перевищує ціну на яблуко на переробку».

Тактика збуту яблук часто залежить від ресурсів самого виробника, зауважує він. Деякі господарства, що не мають сучасних фруктосховищ, продають яблука одразу. Інші закладають продукцію на зберігання терміном на кілька місяців, чекаючи вищих цін через певний час при зменшенні наявних запасів на внутрішньому ринку.

«Однак це не завжди спрацьовує, – попередив пан Гуржій. – Особливо коли урожай хороший у багатьох виробників, і вони вирішують притримати продукцію в сховищах до весни».

Нагадаємо, що Володимир Гуржій виступить з оглядом експортного ринку яблук на Міжнародному практичному форумі «Інтенсивний сад: зерняткові, кісточкові, горіх» 23 листопада у Львові.