Овочі-Ягоди-Сад

Урожай ранньої полуниці буде найгіршим за 5 років, – експерти

У 2020 році українські виробники зберуть один з найгірших за останні 5 років врожай ранньої полуниці через брак сонця та холодну погоду. 

Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

Аналітики повідомляють, що навіть після обвалу ціни, який стався за останні три доби, вартість ягоди все одно є значно вищою, ніж у попередні роки. Вищі ціни в цьому сезоні пояснюються гіршими погодними умовами — через холодну погоду та брак сонця ягода дуже погано визріває в господарствах Півдня та на Закарпатті. До того ж сезон української полуниці цього року розпочався на тиждень пізніше, ніж рік тому — у перших числах травня.

«Урожай ранньої суниці є одним з найгірших за останні 5 років, ми це бачимо по динаміці пропозиції та цін на майданчику нашого гуртового ринку. У попередні, навіть не дуже врожайні роки, суниця починала дешевшати з перших днів продажу, а в цьому році ,через обмежену пропозицію, перші два тижні сезону ціни знижувались досить повільно, негативна динаміка посилилась лише після 15 травня”, – розповіла керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Станом на 18 травня 20120 року на майданчику гуртового ринку “Шувар” у Львові суниця гуртом пропонується по 65-75 грн/кг. За останні три доби ціни впали у середньому на третину, але вони все одно залишаються рекордно високими за останні 5 років.

У попередні сезони найвища ціна 60-65 грн/кг була зафіксована у середині травня 2019 року, а найнижча ціна 22-25 грн/кг у 2016 році. 

Від початку сезону на майданчику ОРСП «Шувар» було продано понад 200 тонн суниці — найменший обсяг за останні 5 років.

«Від середини травня пропозиція почала досить швидко збільшуватись і скоріше за все найближчими днями ми побачимо більш інтенсивне зниження ціни. Втім вже зрозуміло, що особливістю цього сезону буде рекордно висока ціна на ранню ягоду. На жаль, не всі виробники зможуть на цьому заробити, деякі господарства втратили значну частину врожаю через заморозки у першій половині травня», –  додала пані Гетьман.

Читайте також:Через заморозки прогнозують високі ціни на полуницю

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!