Овочі-Ягоди-Сад

Через заморозки прогнозують високі ціни на полуницю

Заморозки на Заході України заставили аналітиків переглянути прогнози цін на полуницю.

Про це повідомляє EastFruit

«Якщо раніше були побоювання щодо перспектив ціноутворення на дану ягоду в період активної її збирання в зв’язку з потенційним зниженням попиту, то зараз ситуація виглядає набагато краще, звичайно лише для тих, хто зміг уникнути втрати врожаю», – зазначає видання. 

Така ж ситуація й і у виробників південних регіонів Росії, де ще під час квітневих заморозків виробники полуниці зазнали суттєвих втрат. Тому ціни на цю ягоду тримаються на досить високому рівні.

Вибирання ягоди затримується через холодну погоду на більшій частині територій України та Росії. При цьому споживачі все активніше цікавляться полуницею.

У Польщі ситуація з заморозками була ще гірша, ніж в Україні. При цьому сезон вже почався, і польська ягода активно продається на оптових ринках за ціною $4,2 до $5,2 за кг.

«Стосовно перспектив продажу ягоди для заморозки, то тут теж складається цікава ситуація. Єгипет і Марокко, які в минулому році показали рекорди виробництва і експорту в 2019 році, в цьому році різко знизили обсяги виробництва. Схоже, також, що в Польщі буде менше суниці для заморозки через заморозків і дефіциту робочих рук. А значить виробництво замороженої суниці і її експорт з Польщі, можуть також впасти» – прогнозує видання.

У західному регіоні України, який зараз є лідером за обсягами виробництва замороженої суниці садової, сировина може бути досить дорогою і її обсяги можуть знизитися. Це також вплине на експорт, але ціни можуть бути більш сприятливими, ніж роком раніше.

Також, найімовірніше, суниця для свіжого ринку в період масової її збирання в Україні з 20 травня по 10 червня, також не буде занадто дешевою, навіть незважаючи на падіння доходів споживачів.

Читайте також: Сезон полуниці відкритого грунту стартував з рекордних цін

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!