Овочі - Ягоди - Сад

Українським яблукам складно конкурувати у Південно-Східній Азії

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Яблукам з України та Польщі в сезоні 2019/20 складно конкурувати на ринках  Сінгапура, Індонезії і Малайзії через гарний врожай в Китаї та США та заборону ввезення китайських яблук в Росію.

Про це повідомляє EastFruit.

«Високий урожай яблука в Китаї збігся із забороною на постачання китайського яблука на ринок Росії, яка традиційно входить в число двох-трьох найбільших імпортерів китайського яблука. Ситуацію посилило зниження виробництва яблука в Європі, особливо в Польщі та Україні. І на додаток до всього рекордний урожай яблука зібрали садівники в США – країні, яка є головним постачальником преміального яблука на ринки країн ASEAN», – розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

В результаті, пропозиція і дешевих яблук з Китаю, і преміального яблука з США різко зросла, і ціни сильно впали.

«Паралельно, оптові ціни на яблуко експортних сортів, таких як Голден Делішез і Гала в Україні та Польщі зросли більш ніж в півтора рази, що зробило поставки в цей регіон практично безглуздими. Відповідно, експорт здійснювали тільки ті компанії, які розуміли стратегічну перспективність даних ринків збуту і необхідність підтримування відносин з азіатськими імпортерами фруктів, хоча вони і могли продавати яблуко дорожче на внутрішньому ринку», – зазначив Андрій Ярмак.

На його думку, ситуація цілком може кардинально змінитися  вже в наступному сезоні, якщо урожай яблука в ЄС і Україні повернеться до звичайного рівня. 

Також, з огляду на розширення площ яблуневих садів в Україні, Молдові, Росії, Білорусі, Грузії, Узбекистані, Таджикистані, Киргизстані і Казахстані, загальна ситуація з пропозицією яблука в регіоні може знову стати вельми напруженою. Адже всі ці країни мають великий відсоток молодих інтенсивних і напівінтенсивних садів, які лише починають вступати в плодоношення. А значить обсяг пропозиції буде рости при повній відсутності навіть натяку на значне зростання попиту на яблуко на внутрішніх ринках цих країн.

Читайте також: Садівники суттєво скоротили експорт яблук

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями