Овочі-Ягоди-Сад
Головне:
Овочі-Ягоди-Сад

Україна постачає в Польщу дикі ягоди, кавуни та дині

30% експорту України до Польщі складають продукти харчопрому та сільського господарства. Переважно це сировина. Серед плодоовочевої продукції –  дикорослі ягоди, кавуни та дині.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Польща як торговельний партнер України посіла друге після Китаю місце, обійшовши Німеччину та Росію. Наразі обіг товарів і послуг, де імпорт трохи більший за експорт, становить 8 млрд доларів», – зазначає видання. 

За словами Ігоря Баранецького, радника, керівника відділу з економічних питань Посольства України в Польщі, продукти харчової промисловості й сільського господарства в українському експорті становлять 30%. Представлені вони переважно сировиною, чого не скажеш про польський імпорт, де домінують продукти з доданою вартістю. 

«Серед експорту також маємо потроху свіжих диких ягід, кавунів і динь, – згадується у статті. – Натомість ми активно імпортуємо з Польщі заморожені та свіжі овочі, ягоди і фрукти. Зокрема, картопля останнім часом надходить із Польщі в Україну в тисячах тонн». 

Зазначається, що на думку Ігоря Баранецького, перелік експортних позицій України невичерпний, а польський ринок з боку українських експортерів він вважає недооціненим.

Читайте також: Українські дині амарілло і канталупа експортував нідерландський трейдер

Журнали