Овочі-Ягоди-Сад

Учені попередили про ризики купівлі імпортних саджанців винограду

Учені попередили про ризики купівлі імпортних саджанців винограду

Оскільки грибні хвороби є поширеними серед багаторічних деревин винограду у Європі, ризики ввезення зараженого садивного матеріалу є значними.

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть В’ячеслав Власов, доктор сільськогосподарських наук, академік Ніна Мулюкіна, докторка сільськогосподарських наук, співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова».

Автори пояснюють, що у виноградарських регіонах Нового світу, таких як ПАР, Австралія та Нова Зеландія, перелік хвороб, що контролюються під час сертифікації садивного матеріалу, постійно розширюється. Це зумовлено високим рівнем поширеності цих хвороб серед виноградників у цих країнах, а також чинниками, що визначаються комерційними інтересами, а не тільки державними стандартами у галузі сертифікації. Такий підхід дозволяє зробити систему сертифікації гнучкішою та прямо пов’язати її принципи з практичними потребами виробників. 

«Отже, придбаваючи європейський садивний матеріал, покупцям слід бути особливо обережними й докладати зусиль для оцінювання фітосанітарного стану цього матеріалу на можливе ураження грибними хворобами, – акцентують дослідники. – Важливо враховувати, що виробники не завжди надають гарантії щодо якості матеріалу. Оскільки грибні хвороби є поширеними серед багаторічних деревин винограду у Європі, ризики ввезення зараженого садивного матеріалу є значними».

Читайте також: Хворий виноград виявляють візуально