Овочі-Ягоди-Сад

У Європі може бути попит на українські груші

У Європі може бути попит на українські груші

Для України відкривається добра можливість зайняти певну експортну нішу у виробництві груші через європейські проблеми з мармуровим клопом, альтернаріозом та зміною клімату. 

Таку думку у своєму матеріалі для журналу «Садівництво по-українськи» висловив польський виробник саджаніців Мачей Липецький.

Головним виробником груші у Європі є Італія, нагадує він, яка раніше вирощувала в межах 700-900 тис. тонн груші, проте останніми роками обсяги продукції серйозно зменшилися, у 2023 році італійці зібрали лише 187 тис. тонн. Це пояснюється серйозними проблемами, спричиненими мармуровим клопом, альтернаріозом, а також кліматичними змінами у регіоні.

«Як результат, на ринку виник величезний попит на груші, ціна на них в країнах Євросоюзу зараз дуже висока, і багато виробників зацікавлені у посадці нових садів, – розповідає Ліпецький. – У Європі достатньо країн, які також вирощують багато груші – Іспанія, Франція, Греція, Португалія. Але усі ці країни також страждають останнім часом через посуху та нових шкідників й хвороби».

Таким чином для України відкривається нові можливості, резюмує експерт, тим більше, що умови вирощування груші у багатьох її регіонах дають змогу успішно виробляти якісні плоди.

Читайте також: Нідерландський експерт назвав український сорт груші найкращим