Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

У томатів з’явився ще один ворог

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
У томатів з’явився ще один ворог

У Мексиці виявлено новий вид цистоподібної нематоди, що розвивається на томатах (Solanum lycopersicum) та білій лободі (Chenopodium album). Його називали Cactodera solani.

Про це повідомляє SadyOgrody.

За даними державна інспекція охорони рослин Польщі (PIORiN), на коренях заражених рослин виявлені білі видовжені самки та цисти коричневого до чорного кольору у формі лимона довжиною приблизно 0,4 мм. Нематода була виявлена ​​лише в одній теплиці Мехіко.

У заражених рослин томатів спостерігався хлороз листя та симптоми в’янення, тоді як у білої лободи шкідник не виявляв симптомів зараження. На даний момент немає інформації про те, чи спричинив C. solani втрати врожаю томатів.

«Розвиток нематоди одного покоління на томатах тривав 49 днів, і щороку розвивалося кілька поколінь. Цей вид був описаний нещодавно, звідси відсутність даних про його географічне поширення. Враховуючи симптоми, спричинені нематодами в Мексиці, не можна виключати, що якщо вона пошириться в інші країни, вона буде сприяти появі симптомів інфекції у томатів, подібно до теплиці в Мексиці, але важко передбачити, чи вплине це на зменшення врожаю», – інформує PIORiN.

Читайте також: Через навалу томатної молі прогнозують високі ціни на пасльонові

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ