Овочі-Ягоди-Сад

У Польщі очікують гіршого врожаю овочів та картоплі

У Польщі очікують гіршого врожаю овочів та картоплі

У польщі прогнозують цього року на 3% менший, ніж минулого року врожай польових овочів та на 9% нижчий, ніж торік урожай картоплі.

Про це повідомляє Головне статистичне управління Польщі (GUS) 

Зазначають, що погодні умови поки що були найменш сприятливими для вирощування капусти, цвітної та брокколі. У посівах моркви та петрушки спостерігається розтріскування коренів, спричинене інтенсивними опадами та швидким збільшенням біологічної маси рослин. Якість урожаю цибулі також може бути нижчою.

Загальне виробництво польових овочів (ранніх і пізніх) наразі оцінюється в понад 3,8 млн тонн, тобто приблизно на 3% менше, ніж минулого року. Завдяки покращенню водного балансу в ґрунті та відносно високим температурам повітря у вересні можна очікувати незначного збільшення загального виробництва овочів пізніх сортів. Цьогорічний урожай капусти оцінюється приблизно в 620 тис. тoнн, цвітної капусти – трохи більше 126 тис. тонн. Виробництво цибулі оцінили майже в 626 тис. тонн, урожай моркви становитиме майже 580 тис. тонн, а буряків близько 252 тис. тонн. Виробництво польових томатів може перевищити 170 тис. тонн, огірків – близько 132 тис. тонн

Також не надто сприятливими були й умови вегетації картоплі. Відсутність опадів у травні, червні та липні, а також їх нерівномірний розподіл призвели до того, що потенціал урожайності картоплі не розкрився повністю. Проте стан насаджень різний регіонально і навіть локально. За оцінками, якість бульб цьогорічного врожаю буде середньою.

Площа посівів картоплі у 2023 році оцінюється приблизно в 0,2 млн га. Очікується, що врожайність картоплі цього року становитиме 294 ц/га і буде приблизно на 4% нижчою за торішню. Урожай картоплі оцінюється приблизно в 5,5 млн тонн, тобто менше минулорічного на 9%.

Читайте також: Експерт спрогнозував ціни на картоплю, цибулю і тепличні овочі