Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

У Кіровоградській області зібрали перший комерційний урожай лохини

У Кіровоградській області зібрали перший комерційний урожай лохини

Лохина – нетипова культура для Степової зони України. Утім, її промислові насадження з’являються й там. Зокрема, ТОВ «АгроВіста» висадило лохину в селищі Приютівка на площі 4 га. Ризик виявився виправданим: у 2017 році заклали ягідник, а в 2020 уже продавали власну продукцію. 

Про це в колонці на AgroTimes повідомила агроном господарства Інна Потєхіна.

«Ми почали збирати врожай із кінця червня, попит у перші два тижні був доволі великим, – уточнила Інна Потєхіна. – Наприклад, за один день зібрали 200 кг для оптового покупця. Була ідея спочатку відправити партію в Київ, але місцевий підприємець запропонував більше. Загалом сподіваємося на врожай у півтори тонни.

Господарство переважно продає ягоди через соцмереж». 

Агроном створила сторінки LuckyBerry (торгова марка) в мережах Facebook та Instagram, де розповідає про справи на підприємстві, а також закликає користувачів придбати корисні ягоди. 

«Великий банер із логотипом LuckyBerry розмістили на в’їзді до господарства – це виявився вдалий маркетинговий хід, що привабив чимало місцевих покупців, що проїздили поруч», –– розповіла пані Інна. 

Зараз сад у ТОВ «АгроВіста» займає площу 8 га, враховуючи господарські будівлі, дороги. Територія, що обробляється, займає 5 га, з них 1 га – під черешнею, 4 га відведені під лохину. Плодоносних насаджень лохини на сьогодні мають 2 га. Вирощують найбільш поширені сорти в Україні: на одній клітці – Дюк, а на іншій – Блюкроп. Згодом планують розширення: у розробці ще гектар під насадження лохини. 

«Загалом, вийдемо на п’ять гектарів під цією культурою», – зазначила Інна Потєхіна.

Читайте також: Біля Львова ветерани АТО заклали лохинову плантацію