Овочі-Ягоди-Сад

Біля Львова ветерани АТО заклали лохинову плантацію

В селі Липники, неподалік Львова ветерани АТО Ярослав Коминський і Олександр Джунківський започаткували власний бізнес з вирощування лохини – поки що на 1 га.

Про це повідомляє Tvoemisto.

«Спочатку на гадку спадала малина. Однак, зваживши всі «за» і «проти», подумав, що це економічно не вигідно. По-перше, для вирощування малини потрібно не менше зусиль, а, по-друге, велика конкуренція з польськими виробниками. Тому ми подумали, що якщо для лохини зробити правильні умови, то можна робити бізнес», – розповів Ярослав Коминський.

Наразі у власності фермера 2,5 га землі, один з яких відвели під лохину. Інша територія поки не задіяна під виробництво, однак плани на неї уже є.

«Коли ми сюди приїхали, тут росли кущі та дерева. Півроку знадобилось, щоб підготувати землю. Ми купували торф. Зусиль було багато, але завдяки консультанту ми рухались у правильному напрямку. До речі, багато людей не хочуть ділитись досвідом. Тримають все в секреті. Однак мені таки пощастило натрапити на Володимира у фейсбуці, який охоче надав інформацію», – сказав Ярослав Коминський.

Фермери зробили гряди, посадили рослини. Зверзу їх замульчували.
На прибуток очікують через 5 років. Наступного року планують зібрати перший урожай.

Читайте також: Дрібні виробники сильно знижують ціну на лохину на ринку