Овочі-Ягоди-Сад

Тимчасові тунельні укриття на цвітній капусті підвищують продуктивність рослин

Науковці Вінницького національного аграрного університета встановили, що найврожайнішими виявились варіанти вирощування цвітної капусти під тимчасовими тунельними укриттями. В середньому за 3 роки досліджень урожайність сорту Робер була на рівні 16,0 т/га, сорту Гудмен — 21,1 т/га, у контролі — 13,8 т/га. Ці варіанти забезпечили прибавку врожаю 2,2 та 7,3 т/га, або 15,9 та 52,9%.  

Про це пише журнал «Плантатор».

Дослідження проводили на сортах цвітної капусти Робер і Гудмен. Насіння висівали 1 лютого. Розсаду вирощували в парниках на біологічному обігріві за загальноприйнятою технологією з пікіруванням сіянців.

Тимчасові тунельні укриття встановлювали за 3–5 діб до садіння розсади для кращого прогрівання ґрунту. Розсаду садили під тимчасові тунельні вкриття з агроволокном, й у відкритий ґрунт без укриттів у віці 60 діб у першій декаді квітня. Схема розміщення рослин 70×30 см, що відповідає 47,6 тис. шт./га. За контроль брали варіант садіння рослин без укриттів у відкритий ґрунт — сорт Робер.

Під укриттям з агроволокна температура повітря на 1,6–2,8 °С вища порівняно з відкритим ґрунтом, тунельні укриття сприяють кращому прогріванню ґрунту, що пришвидшує приживання рослин та сприяє кращому росту коріння. У рослин під тунельним укриттям після приживання рослин спостерігали  більшу кількість листків на рослину — 7,8–8,2 шт. порівняно з варіантами відкритого ґрунту — 7,3–7,7 шт. 

Розмір площі листкової поверхні тісно пов’язаний із розміром врожаю. Найбільшою площею листка вирізнялися рослини під тунельним укриттями — 20,3 тис. м2/га в сорту Робер і 18,8 тис. м2/га в сорту Гудмен, в контролі —18,2 тис. м2/га. Найбільший діаметр та масу головки в рослин капусти цвітної відмічено у варіантах під тимчасовими тунельними укриттями в сорту Робер 11,1 см і 336 г, у сорту Гудмен — 12,4 см і 444 г, в контролі —10,8 см і 289 г. 

У межах кожного сорту, по роках і в середньому, найбільший ранній урожай спостерігали в рослин під тунельними укриттями. У варіантах під тунельними укриттями відсоток раннього врожаю був у межах від 6,2% — у сорту Гудмен до 18,8% — у сорту Робер.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!