Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Овочі - Ягоди - Сад

Туреччина ймовірно перенесе виробництво овочів і фруктів на Балкани, – економісти

Болгарські економісти прогнозують, що Туреччина перенесе своє значне виробництво томатів та інших овочів і фруктів на Балкани, на територію ЄС. Адже Росія, основний ринок збуту турецької плодоовочевої продукції запровадила квоти.
Про це повідомляє Pariteni.

«Економісти також прогнозують, що Туреччина, ймовірно, перенесе своє величезне виробництво томатів, а також інших овочів і фруктів, у Болгарію та інші країни Балкан через Росію. Федерація, який є основним ринком турецької продукції, запровадила квоту на 200 тис. тонн імпорту томатів, яка на 95% була заповнена до середини травня, переважно товарами з Ірану. Це зумовлює необхідність переорієнтації турецького виробництва на балканські країни», – зазначає видання.

У публікації також зазначається, що цьогорічна ціна на томати в Болгарії стала рекордною за 10 років. В країні очікується збільшення виробництва цих овочів на 2% проти минулого року, до 145 тис. тонн.

На думку аналітиків, не тільки в Болгарії ціна на овочі настільки висока. Ця тенденція прослідковується у всьомуЄвросоюзі. За перший квартал року ціна на томати в ЄС була на 12% вищою, ніж середня за останні 5 років. У квітні томати коштували близько 1,10 євро за кілограм. У травні ціна знизилася до 0,76 євро за кілограм, що майже на 3% вище середньої ціни за період з 2015 по 2019 рік.

Очікується, що через коронавірусну кризу, утруднений рух товарів і людей, нестача робітників на полях, а також погану погоду в цьому місяці ціна на томати продовжить зростати.

Читайте також: Рожевий томат Мануса F1 почали вирощувати в другому обороті