Овочі-Ягоди-Сад

Три нових види черешневих садів запропонували вчені

Три нових види черешневих садів запропонували вчені

Інститут садівництва НААН для забезпечення ефективного промислового вирощування черешні, зокрема для експортного призначення, рекомендує для зони Лісостепу три нові типи садів на сильно- та середньорослих і напівкарликових підщепах зі щільністю розміщення дерев від 417 до 1250 на 1 га. 

Про це повідомляють Олена Кіщак, докторка сільськогосподарських наук, завідувачка селекційно-технологічного відділу та Юрій Кіщак, кандидат сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Інститут садівництва НААН у статті журналу «Садівництво по-українськи».  

За словами авторів, нові види насаджень базуються переважно на використанні вітчизняних високопродуктивних сортів, підщеп і способів формування крон. 

«Щільність розміщення дерев у них оптимізовано методом математичного моделювання та перевірено в довготривалих польових дослідах, що дає можливість ефективно використовувати потенціал продуктивності таких садів, – зазначають дослідники. – Їхньою перевагою, як порівняти з іноземними, є те, що в конструкції наших насаджень схема садіння дерев враховує як силу росту підщепи, так і біологічні особливості сорту. Це є основою для їхнього застосування в технологіях вирощування цінних промислових сортів, які мають підвищений попит у споживачів».

Читайте також: Україна створила найбільше сортів черешні у світі