Овочі-Ягоди-Сад

Трактори, сушарки, сонячні панелі – найбажаніші інвестиції для фермерів

Трактори, сушарки, сонячні панелі – найбажаніші інвестиції для фермерів

Серед кількох варіантів допомоги малі та середні фермери найчастіше обирають засоби для механізації.

Про це розповіла Олександра Гармаш, менеджерка з міжпроектних програм Українського проєкту бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

«Фермеру потрібен трактор. Трактор – це уособлення механізації, якої так потребує більшість малих і середніх фермерських господарств. Але на купівлю техніки у фермерів зазвичай не вистачає коштів, а з оформленням кредиту часто виникають проблеми. Тож ми допомагаємо в придбанні техніки, адже від її наявності залежать показники врожайності та собівартості кінцевої продукції. Завдяки техніці продуктивність збільшується, втрати зменшуються», – прокоментувала менеджерка .

Другий варіант допомоги, який найчастіше обирають клієнти UHBDP – обладнання для переробки, яке дає змогу фермерам створювати додану вартість. Зокрема, є попит на обладнання для сушіння, причому не лише ягід і фруктів, а й трав та овочів.

Третій популярний напрям, за словами Олександри Гармаш, – підвищення енергоефективності та зменшення витрат на електроенергію. У цьому контексті є попит на встановлення сонячних панелей.

Четвертий напрям – холодильне обладнання, причому запити є не лише на обладнання для стаціонарних холодильних камер, а й на транспортні засоби з рефрижераторами, які дають змогу охолодити ягоди одразу після збирання на полі.

«Господарства, які активно зайшли в онлайн і які тісно спілкуються зі своїми кінцевими споживачами без посередників, зацікавлені постачати якісні охолоджені ягоди. Крім того, завдяки охолодженню істотно зменшуються втрати. Один з наших клієнтів –– ягідне господарство –– очікує цього року в підсумку не втратити 10 т ягід завдяки охолодженню. Це велика цифра», – відзначила Олександра Гармаш.

Читайте також: Канадці допоможуть фермерам адаптуватися до погодних і карантинних змін